Yıllar önce GENÇ Dergisi’nin kapak ifadesinde şunu söylemiştik: İffet Kazanacak! Sürekli köpürtülen, dalga dalga yayılması amaçlanan cinsiyetsizlik, sapkın anlayışlar ve renklerin arkasında şirin gösterilen LGBT-LGBTİ gibi insan fıtratına, inançlara ve her türlü temiz anlayışlara aykırı olan bir seslenişti bu.

Geçtiğimiz ay Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, “İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti. Yılda yüz binlerce insan gayrimeşru ve nikahsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HİV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim.” ifadeleri bu sapkınları rahatsız etti. Oysa Ali Erbaş’ın söylediklerinde ne bir yalan, ne bir saptırma ne de bir aşağılama vardı.

Ülkemiz dahil olmak üzere birçok ülkede faal olan sapık oluşumlardan korunmak ve bunun için mücadele etmek vazifemiz. Üzerlerine taş yağması gerekenler mevcut durumda hâlâ bunun olmamasına şükredecekleri yerde bir de hakikati, doğruyu söyleyenleri linç etmeye çalışıyor. Zira medyasından -sözde- ünlü olan isimler onların arkasında. Siyaseti de bir şekilde kendilerine benzeyen sapıklarla doldurmuşlar. Ama asla ülkemizi, ailemizi, geleceğimizi bozamayacaklar.

“İslam’da akraba evliliği var” diye aşağılayıcı ifadelerde bulunan zavallıların da gıkı çıkmıyor ya bu konuda, sevdikleri ile beraber hoşrulurlar inşallah.


Salih Yüzgenç'ın Yazısı.