Rollic Games Zynga’ya Satıldı 1

Haziran 2020 tarihinde yerli oyun şirketi Peak Games’in tamamını 1.8 milyar dolara satın alan ABD merkezli Zynga, şimdi de yine yerli oyun şirketi Rollic Games’i 168 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası

Bayer tarafından girişimlere olan iletişim desteği de sağlamak amacıyla oluşturulan haritada ilaç, telesağlık, kişisel sağlık, kadın sağlığı, medikal cihaz ve görüntüleme gibi birçok sağlık alt başlığını içeren girişimler bulunuyor. (QR kodu okutarak yüksek çözünürlükte görüntüleyebilirsiniz.)

Facebook Evden Çalışma Süresini Uzattı

COVID-19 salgını sebebiyle 2020’nin sonuna kadar olan uzaktan çalışma izni veren Facebook bu süreyi 2021’in Temmuz ayına kadar uzattığını ve masa, sandalye gibi ek ihtiyaçlar için 1000 dolar ek ödeme gerçekleştireceğini açıkladı.

Toshiba Artık Bilgisayar Üretmeyecek

İlk defa 1985 yılında ürettiği T1100 ile bilgisayar sektörüne atılan Toshiba, 35 yılın ardından laptop sektöründen tamamen çekildiğini duyurdu.

Telegram Görüntülü Görüşme Özelliğine Kavuştu

WhatsApp’a güvenli bir alternatif olarak birçok kullanıcının tercih ettiği Telegram uygulaması 7. yılına özel bir yenilikle görüntülü görüşme özelliğine kavuştu.


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.