K. Beyza KİRENCİ / Nurcan DOĞAN

Ramazan rahmet mevsimi, mağfiretle kuşanma iklimi, kurtuluşa ermenin anahtarı. Allah adına attığımız her adım, dokunduğumuz her gönül, gittiğimiz her yer bizim. Ramazan ayı adeta hayırda koşma, güzelliklerde öncü olma, beraberlikle gelen bereketi yaşama vesilesi.

Bu Ramazanda, Uluslararası Genç Derneği olarak kardeş derneğimiz Genç Aktivistler ile beraber tüm Türkiye’de olduğu gibi Filistin’deki kardeşlerimizin de yanında olduk.

Önderimiz, rehberimiz, peygamberimizin “Kim bir Müslüman kardeşine iftar vakti yemek yedirirse, onun sevabı kadar da kendisine sevap yazılır. Yemek yedirdiği kimselerin sevabından da hiçbir şey eksilmez.” (Tirmizî, Savm: 82; İbni Mâce, Sıyam: 40) hadis-i şerifini kendimize şiar edinip Türkiye’den yüzlerce gönüllümüzün desteği ile Kudüslü binlerce kardeşimize ulaştık.

Zalim İsrail’in zulmü bir tarafta pandemi süreci bir tarafta, istedik ki mübarek günlerde kardeşlerimizin gönüllerinde esenlik vesilesi olalım. Hamdolsun niyetimiz hasıl oldu. İftar ve sahurlarla, erzak ve bayramlıklarla nice gönüle ulaşıldı. Tüm bereket kardeşliğimizde.


GENÇ'ın Yazısı.