Binlerce genç dostumuz, dünyanın çeşitli ülkelerinde hayatlarına devam ediyor.

Kimi oralarda doğup büyüdü, kimi bir vesileyle sonradan ayrıldı Türkiye’den.

Bir yanda bambaşka kültürle karşılaşmanın zorlukları, yalnızlığın sessizliği, alışma devresinin gelgitleri, yer yer hayata ve kendine yabancılaşmanın dramları, diğer yanda yeni imkanlar, meraklı adımlar, eşsiz fırsatlar, cesur açılımlar, sürpriz lütuflar.

Sonsuz tecelli, bin bir farklı hikaye var yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızda.

İçinde bulunduğumuz yaz ayları, dünyanın birçok ülkesinden Türkiye’ye gelişlerin arttığı zamanlar. Bir nevi çeşitli vesilelerle gurbette yaşayan, ülkesinden uzakta bulunan genç dostlarımız için hasret giderme, sevdikleriyle kucaklaşma, kendi özlerine ve geçmişlerine doğru eşsiz bir yolculuklar yapma fırsatları söz konusu.

Biz bu geliş ve gidişleri hesaba katarak, dünyanın neresinde olursa olsun, Türkiye’den uzakta olan tüm genç dostlarımız için özel bir sayı hazırlamayı diledik. Adeta onlar için “hâlden anlayan, dert paylaşacak, yara saracak, yol ve yön gösterecek, biraz sohbet edecek candan bir dost olmaya” talip olduk.

Genç arkadaşım, GENÇ Dergimiz bulunduğun ülkede yoldaşın olmayı diliyor. Her nerede olursak olalım, orayı güzelleştirecek şahsiyet ve meziyetle donanmak için samimi bir arkadaşlık teklif ediyor.

Dosya kapsamında güzel katkılar, kıymetli yorumlar derlenmiş oldu. Ümidimiz o ki yüreğini ferahlatacak, varsa derdini azaltacak ve çokça da ümidini, azmini büyütecek satırlarla karşılaşırsın.

Son olarak hatırlatmış olalım:

Yurt dışına çıkacak olup oralarda uzun süre kalacaklar için, çantada olmazsa olmazlar arasına GENÇ’in bu sayısı da eklenirse eğer, güzel istifadeler olacağı kanaatindeyiz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için, aklınızın bir köşesinde bulunmasında fayda var.

Gurbeti hikmetle, hasreti hürmetle süsleyebilenlere ne mutlu.

Hediye Kitabımızı Kaçırmayın!

Dergimize abone olanlara hediye etmiş olduğumuz, Prof. Dr. Soner Duman Hocamızın “Allahım Sorularım Var” isimli kıymetli eseri okuyucularımıza ulaşmaya devam ediyor. Kitaba kavuşanlar çokça güzel duygular, düşünceler paylaştılar, bu bizler için ayrı bir mutluluk oldu. Bu vesileyle nice gönle dokunmayı diliyoruz.

Bir Dergi Ismarlamak İster misiniz?

“Askıda Dergi” kampanyamız devam ediyor, bu vesileyle genç arkadaşlarımızdan birine bir senelik GENÇ Dergi aboneliği ısmarlayabilirsiniz. Bugüne kadar 300’e yakın arkadaşımız faydalandı bu kampanyadan, çok mutlu oldular. “Ben de varım” mesajınızı bekleriz: 0533 611 25 41

Eylül ayında görüşmek üzere.

Muhabbetle.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.