İnsanız, eksiğiz, kusurluyuz, yalnızız. Dünya bazen boyumuzu aşar, sırtımıza ağır gelir, bu yüzden daima sesimize ses, nefesimize nefes arıyoruz. Kâh sığınacak bir sıcak yuvaya kâh dertleşecek samimi bir dosta ihtiyacımız var. An oluyor “Keşke beni dinleyecek bir çift kulak olsa.” diye iç geçiriyoruz, an geliyor “Keşke gidip huzur bulacağım bir mekan bulsam.” şeklinde niyetlere giriyoruz.

Gençlik çağı kimliğimizin ve kişiliğimizin arayış çağıdır aynı zamanda. “Ben kimim, neyin nesiyim, nereden geldim, nereye gidiyorum, hayatın manası nedir, ölümden öte yol var mıdır?” türünde sayısız soru yüreğimize çöreklenir, içimiz içimize sığmaz olur. Böyle zamanlarda, bazen kitaplara gömülürüz, bazen sosyal medyanın sonsuz gibi görünen boşluğunda saatlerimiz geçer. Esasında insan huzuru, mutluluğu arıyor, bir nevi “kendini bulma, hakikate erme” derdinde herkes. Kendimizi bulma ve kendimiz olma serüvenidir hayat.

Bu sayımız, insana huzur verecek, gönle kıvam katacak, anlam ve amaçla buluşmamıza vesile olacak ortamlar sunuyor okuyucularımıza. Deryada damla kabilinden, Türkiye çapında tadımlık “huzur adacıkları” paylaşıyoruz sizlerle.

Biliyoruz ki insan takıldığı yerlerden çok şey devşiriyor, adeta sevdiğimiz insanlar ve girip çıktığımız mekanlar kaderimizi şekillendiriyor. Madem gençlik dönemi biraz türbülans, biraz endişe, biraz umut, biraz merak, biraz da risk dönemi demektir, dosyamız vesilesiyle çeşitli tekliflerimiz olacak sizlere. Kendinizi bulacağınızı düşündüğümüz 100 ortamı nazarlarınıza sunmuş olduk, hakikat yolculuğunuzda elinizden tutmasını, gönlünüze şifa vermesini, nice hayra vesile olmasını dileriz.

GENÇ Yenilendi, Tazelendi, Bakalım Beğenecek Misiniz?

Çok heyecanlıyız yine, Ekim ayıyla birlikte GENÇ Dergimiz 17. yılına merhaba dedi. Artık bir gelenek hâline geldi, her sene bu zamanlar, hem muhtevayı güncelliyoruz hem tasarımı tazeliyoruz. Her dem yeniden doğmak düsturumuz olmuş bir kere, bizi tutana aşk olsun. :)

Yeni dönemde Volkan Yahşi, Tuğçe Şifa Zorlu, Gökhan Ergür, Muhammed Esat Altıntaş, Merve Safa Likoğlu, Yusuf Kot bizlerle olacak, şimdiden hayırlı olsun.

Görsel Yönetmenimiz Semih Taneri öncülüğünde yeni tarza geçiş yapmış olduk. Yazı İşleri ekibimizde yer alan herkese ayrıca teşekkür ederiz. Ender Ekim, Nurcan Doğan, Furkan Özkul, Gamze Çakır, Süleyman Çınar, Şehadet Taş, Serdar Kesik, Beyza Kirenci, Sefa Kurt, Hanife Palta, Hatice Yazıcılar, Burak Genç, Elif Ceylan Çiftçi, Nadide Zamanoğlu, Muhammed Murat Tutar, İrem Özdemir, Ahmet Burak Can. Dergimizdeki bütün enerjiyi gerçekten de onların fedakarca koşturmalarına borçluyuz.

Ufuk Kayabaşı ve Abdurrahman Özbek Ustalarımızın şahsında Erkam Matbaası’nın çalışanlarına da ayrıca hürmetlerimizi iletiriz, abone birim şefimiz Veysel Atmaca’yı hususen tebrik ederiz, yükümüzü çekiyorlar, en güzel dergiler için kolları aşkla sıvıyorlar her ay.

Dileriz yaptığımız değişiklikleri beğenirsiniz, olumlu olumsuz geri dönüşleriniz bizi çok mutlu ediyor, bunu peşinen beyan etmiş olalım.

BU KİTABI ON BİN GENÇLE BULUŞTURALIM, VAR MISINIZ?

Her sene yeni kampanya döneminde sadra şifa olacak, akla ufuk verecek, kalbi tatmin edecek bir eseri okuyucularımıza abone etmeyi çok seviyoruz. Kısmet olursa, 17. yılımızda, GENÇ Dergisi’ne abone olanlara çok güzel bir hediyemiz var. Prof. Dr. Soner Duman Hocamızın berrak üslubuyla hazırladığı “Allahım Sorularım Bitmedi” isimli kitap, dileriz taze bir heyecana vesile olur. Hatırlarsanız, yine Soner Duman Hocamıza ait olan “Allahım Sorularım Var” isimli kitabı iki sene önce hediye etmiştik. Şimdi de o kitabın devamı niteliğinde “Allahım Sorularım Bitmedi” ile karşınızdayız. İnanıyoruz ki çok beğenilecek ve istifade edilecek.

Haydi, yeni bir seferberliğe başlayalım hep birlikte, GENÇ’i on bin gençle buluşturalım, hediye kitabımız en az on bin gencin kütüphanesini süslesin. El ele verirsek, niyet edip gayreti kuşanırsak başarabiliriz, var mısınız?

Kasım ayında görüşmek üzere.

Muhabbetle.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.