Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Uluslararası Genç Derneği ve Marmara Üniversitesi Yenilikçi Fikirler Kulübü, 29 Ekim’de Yozgat’taki öğrencilerin yüzünü güldürdü.

İstanbul’dan ve Ankara’dan gelen GENÇ Gönüllüler, 29 Ekim sabahı Yozgat Çayıralan’daki Şehit Yarbay Yusuf Turgut İlköğretim Okulunun  öğrencileriyle buluştu.

Bu güzel birlikteliğin meyvesi olarak, okula bir bilgisayar laboratuvarı, tam donanımlı fen laboratuvarı ve kütüphane kuruldu. Bunun yanında kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı.

Ayrıca gönüllüler öğrencilerle gün boyu ders ve etkinlikler yaptı.

Öğrenciler ve gönüllüler arasında kısa sürede kurulan sevgi bağı, gerçekten görülmeye değerdi.

O muhabbetin eseri olarak, minik kardeşlerimiz aynı gün mektup yazdılar.

İşte o mektuplardan bazı satırlar:

Neden Böyle Bu Kadar Komiksin / Tuğba Tuz

Sevgili Mehmet abi. Buralara gelip bizi bilgilendirdiğiniz için öncelikle sana ve arkadaşlarına çok teşekkür ederim. Bizlere bu kadar güzel şeyler paylaştırdığın için sizlerle gurur duyuyoruz.... Ben Mehmet abiyi çok ama çok sevdim. Çok komik. Onunla dalga geçtiğim için özür dilerim. Ama gerçekten çok sevdim. Neden böyle bu kadar komiksin.

Ben de Genç Gönüllü Olacağım / İlayda Çetin

Sevgili abiler bize bu imkanları sağladığınız için önce size sonra da tüm Genç Gönüllülere teşekkür ederim. Sizinle ileride bir gün görüşürsek size yine teşekkür edeceğim. Benim de "genç gönüllü" olacağımdan emin olabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

Yaşadığım En Güzel 29 Ekim`di! / Asya Gülsima

Bugün bize çok güzel bir gün yaşattınız. Ben sadece gelip eşyaları bırakacaksınız sandım, ama siz kaldınız. Yaşadığım en güzel 29 Ekim`di. Sizler sayesinde biz de 29 Ekim kahvaltısı yaptık. İnşallah görüşürüz, konuşuruz.

Gelecek Bizim Olacak! / Bahar Yiğit

Hayatımda ilk kez bu kadar eğlendim. Sizin desteğinizle ben ve arkadaşlarım hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Ve sizin karşınıza öğretmen, polis, savcı olarak çıkacağız. Unutmayın ki gelecek bizim olacak!

Doktor Olmak İstiyorum / Buse Ekici

Vatanıma milletime hayırlı bir birey olarak doktor olmak istiyorum. 6 yaşımdan beri istiyorum. İnşallah bu isteklerimin gerçekleşmesi için elimden ne geliyorsa yapacağım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir Daha Görüşmek Dileği İle / Şevval Şimmek

Ben gönüllüleri çok sevdim. Onlar çok iyiler. Bizleri fotoğraf makinesiyle çektiler. Onlarla tanıştığım için çok mutluyum. Bir daha görüşmek dileği ile.

Alpaslan Öngel`in haberi


GENÇ'ın Yazısı.