‘Enteresan  evlenme teklifi yöntemleri’ beni çileden çıkarıyor. Nedir bu yani. Bir bay bir de bayan iki üç yıl geziyor tozuyor. Ama evlilik teklifi sürpriz oluyor öyle mi?

 Böyle bir şey yok ki. Bi kere bir hanım aradan iki gün geçti mi erkeğin kafasını yemeye başlar “ eee böyle sonumuz ne olacak” diye. Sonumuzdan kasıt evliliktir. Üç yıl boyunca hiçbir hanım havadan sudan konuşarak bir beyle promosyon ürünü gibi yan yana dolaşmaz. Dolaşanlardan da banane, o ayrı. Bir evlilik teklifinin sürpriz olması için bir insanın hiç tanımadığı birine “benimle evlenir misin” demesi lazımdır. Bu da kafaya şemsiye, hakaret veya kovalamaca ile neticeleneceği için pek de cazip gelmez.
 
Gelelim insanların aşklarını duyurma, milletin gözüne sokma eğilimlerine. Bu da bir şovdur. Biz buradayız demenin pratik bir yoludur. Kendisini gösterme, aşkının ulviliğinde milleti boğarak “enaniyetini cilalama”dan başka bir şey değildir. 
 
Facebook’ta Twitter’da sürekli birilerinin “aşkım, canım cicim, çok mutluyuz değil mi” şeklindeki mesajlarına maruz kalmak inanın her gün bizi mağdur hanesine yuvarlıyor.  Aşkın yüceliğini tıklanma sayısı ile ölçenler bir gün gelir reyting bayırından yalnızlığa yuvarlanıverirler.
 
Haber7.com editörü de geçen gün bizi aşkına evlenme teklifine ortak etmeye çalıştı ya “bravo” diyorum ve soruyorum nikâhınıza da cümlemizi çağırıp “yol masrafımızı” “kalacak yerimizi” “yiyecek dönerimizi” temin edecek misiniz? Hayır mı? Vallahi nikah töreninizi tıklamayız o zaman!
 


Ayşegül Genç'ın Yazısı.