1-) Harikasınız, site muhteşem. Hangi dergi yazarlarla direkt iletişim kurma fırsatı veriyor bilmiyorum. Tılsımınız nedir? İkinci olarak Kayseri’de şölen yapılmayacak mı? Ya da şimdiye kadar hiç yapıldı mı? Dergiyi elime aldığımda bir bakıyorum geçen ay şuradaydık gibi şeyler görüyorum, bunların duyurusu neden yapılmıyor ya da yapılıyor da ben görmüyorsam nereden yapılıyor? (Sümeyye Kuş)

Öncelikle iltifatlarınız için teşekkür ederiz. Marifet iltifata tâbidir sırrınca, aldık kabul ettik efendim. Sitemiz gerçekten de ses getirdi. Sanal alem GENÇ’leşti diyebiliriz. İnşallah daha da güzel çalışmalar olacak sitemiz üzerinde. Bizi takip edin derim.

Diğer sorunuza gelirsek; Kayseri’de şu ana kadar hiç şölen yapılmadı. Şölen için illerden gelen talepler önemli. Yani x ilden bizlere talep geldiğinde, koşa koşa gidiyoruz, bunu buradan duyurmuş olalım tekrar.

Bilgilendirme konusunda ise sanal dünya üzerinden birçok duyuru yapıyoruz. Dikkatinizden kaçmış olabilir. (Bkz: Sitemiz, gencgonulluyuz.biz, gencgonulluler.com)

2-) Dergimizde ve sitenizde var olan Ödüllü Test’i çözsem de göndermiyorum, çünkü hiç şansım olmadığını düşünüyorum. :( Ben gönderene kadar zaten çözen birçok genç arkadaşım çoktan göndermiş oluyordur diye düşünüyorum, zaten bir kişi seçiliyor. (: Sizce ne yapmalıyım, ayın 30`u dahi olsa göndermeli miyim? Ne zaman bakıp değerlendiriyorsunuz? Şansım var mı dersiniz? (Sümeyye Sena KÖK )

Güzel bir soru. Şöyle özetleyelim: Ödüllü Test 15 sorudan oluşuyor ve dergimizin son sayfalarında bulunuyor. Test sayfası üzerinde belirtilen son tarihe kadar sizlerden gelen cevapları topluyoruz. Yani önce gönderen ya da sonra gönderen ayrımı yapılmıyor. Toplanan bu cevapları, belirtilen son tarihin ertesi gününde değerlendiriyoruz. Daha sonra, tüm sorulara doğru cevap veren kişiler arasında kura çekiyoruz. Bu kura dergi çalışanları huzurunda çekiliyor. Ve böylece, o ayki Ödüllü Test’in kazanını belirlenmiş oluyor. Bunu da dergimizden duyuruyoruz.

Durum özetle böyle. Size tavsiyem, “bana çıkmaz” demeyin ve şansınızı deneyin. 15 soru çözüp sonunda da bir senelik GENÇ Dergi aboneliği kazanmak, hoş olsa gerek. Velev ki kazanamadınız, çözdüğünüz sorular vesilesiyle yeni bir şey öğrenirseniz yanınıza kâr kalır.

3-) Ödüllü Anket’te Genç Kitaplık Serisini kazandım fakat hâlâ elime geçmedi. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.. (Merve Toprak)

Bu soruyu sormanız iyi oldu. Çünkü şu sıralar çok sık rastlanan bir durum bu. Meselenin iki yönü var.

1-) Ödüllü Anket’te ödüllerden biri de “Genç Kitaplığı Serisi’nden Bir Kitap” idi. Yani serinin tamamı değildi. Sanırım daha sonra böyle bir algı oluştu ve serinin tamamı talep edildi bizden. Bunun böyle olmadığını hatırlatmak isterim.

2-) Sizin şahsınızda, ödülleri hâlâ ulaşmayan okuyucularımızdan özür dileriz. Bu konuda sıkıntı yaşayan okuyucularımız lütfen kadriafacan@gencdergisi.com adresine bir mail atsınlar. Ya da doğrudan bizi arasınlar: 0212 671 07 00 / Dahilî: 185


4-) Süleyman abi ben 17 yaşında lise 3. sınıf öğrencisi bir gencim. Genç dergisini çıktığı ilk zamandan beri takip ediyorum ve severek okuyorum. Size şöyle bir sorum olacak: İlk önce CafCaf adında çok güzel bir ek verdiniz. Sonra zaten CafCaf karikatür dergisinin amacı başta tanınıp sonra bağımsızlaşmakmış o yüzden Genç dergisinden ayrıldı, bunu anladım. Ama Tarih Gastesi`nin değişmesini anlayamadım. Neden Tarih Gastesi gelmiyor. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. :) Selametle.... (Mustafa Sağlam)

Öncelikle ilgi ve alakan için teşekkür ederiz Mustafa. GENÇ Dergi’mizin en büyük kazancı senin gibi arkadaşlardır diye düşünüyorum. Eksik olma…

Soruna gelirsek… Tarih Gastesi güzel bir fikirdi ve gerçekten de çok beğenildi. Lakin bizler, ara ara yapılan değişikliklerin okuyucuya daha iyi geldiğini düşünüyoruz. Bu amaçla da Tarih Gastesi’ne son verdik ve Thaber’i hediye etmeye başladık. Dileriz Thaber de en az Tarih Gastesi kadar sevilir..

(Sen belli ki Tarih Gastesi’ni çok sevmişsin. O zaman dua et de, birileri Tarih Gastesi’ni müstakil olarak çıkarsın. Bakarsın olur. Kim bilir..)

5-) Kasım sayınızda Sümeyye kardeşimizin üzerinde “Edepli Ol” yazan rozet fikri dikkatimi çekti. Kardeşimize katılıyorum, ek olarak rozetle tişört dışında çanta fikri de hoş olmaz mı sizce? Bizce çok iyi olur da. ;) (Fatma Özkök)

Anlaşılan okuyucularımızın çoğu tişört bassak giymeye, rozet bassak takmaya hazır. E madem bu kadar talep var, bize de bunları yapmak düşer. İlk fırsatta bu konuda bir adım atacağız inşallah. Daha sonra da sizlere duyuracağız.

(Bu arada ilk sene çanta hediye etmiştik, bilmem hatırlayan var mı? O da çok sevilmişti. Yeniden böyle bir şey düşünebiliriz. Hediye etmek güzel de, parasıyla alan olur mu onu tam kestiremiyoruz şu an. Bu konuda da tam bir kanaate sahip olursak çantaları sırtınızda bilin. :)

8-) Sinüzitim olduğu için, yağmura yakalandığım zaman yanımda şemsiye yoksa Genç Dergi’yi başımın üstünde tutuyorum, saçlarım ıslanmasın diye. Sizce bir sıkıntısı var mı? (Nuri Seran)

Bir ara, genç kardeşlerimden biri, “abi Genç Dergi’nin başımızın üstünde yeri var” demişti. Sahiden de öyleymiş, bu sayede anlamış olduk ne demek istediğini. Teşekkür ederiz. :)


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.