Yeni siteniz harika olmuş, gözlerime inanamadım. Bu bir rüya mı? Beş senelik bir hasret sona ermiş oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. (Merve Serliyar)

Biz teşekkür ederiz efendim. Beğenmenize çok sevindik. Gerçekten de epey bir emek var sitede. Allah nasip ederse her fırsatta sitemizi daha cazip hâle getirmeye çalışacağız. İlk istatistikler bize bu anlamda ümit verdi. Eski yazılarımız bile güzel bir şekilde sunulunca sanal dünyada gündem olmaya başladı. Evet, sanal dünyanın önemi ve etkisi ortada.

Ve biz GENÇ olarak, yeni bir soluk olmayı diliyoruz sanal alemde. Sizlerden ricamız, sitemize her gün uğrayın, içeriğimizi paylaşın dostlarınızla. Elimizden geldiğince yeni haberleri, konferans ve söyleşi gibi etkinlikleri sitemiz üzerinden duyuracağız. Site Özel başlığında sürprizler yapacağız sizlere. Kısa vadeli hedefimiz şu: “GENÇ’in sitesinde neler oluyor acaba, bir gireyim bakalım” dedirtebilirsek sizlere, başarılı olmuşuz demektir. Bakalım önümüzdeki günler nelere gebe. Gayret bizden, ilgi sizden, akıbet Allah’tan. :)

Yeni dönemde Harun Kırkıl bizimle birlikte olmayacak mı? İkinci olarak Genç tişörtleri yaptırmıştınız bir dönem. Genç Gönüllü rozetleri de yaptırmayı düşünmez misiniz, biz bayanlar olarak tişörtleri giyip dışarı çıkamıyoruz ama rozetleri herkes kullanabilir, bu teklifi bir değerlendirin bence... :) (Sümeyye Kuş)

 Harun Kırkıl GENÇ’ten nasıl ayrı düşebilir, Allah korusun di mi? :) İşin gerçeği, Harun Kırkıl her ay yazmak istiyor ama yoğunluğu nedeniyle bazen yetişmiyor. Bu sayıda güzel bir hikayesini okuyacaksınız inşallah. Dileriz hiç ara vermez, sizleri de hasret içinde bırakmaz. 

Rozet konusu da önemli. Aslında Genç Gönüllüler ’in rozetleri var. Şölenlerde ve bazı programlarda dağıtıldı. Yenilerini basacağız inşallah. Sitemizden haberlerimizi takip edin derim.  

Sitenizde, yazarlarınızın fotoğraflarını gördükten sonra hayallerim yıkıldı, ne yapmalıyım? (Büşra Şahin) 

Bu gerçekle nasılsa bir gün karşılaşacaktınız, biz sadece süreyi kısaltmış olduk. :) Diğer yandan, hayalinizde ne vardı kim bilir, onu söyleyin de ona göre cevap verelim. Yoksa ne söylesek anlamsız kalacak.

Genç Dergisi’ne yazı gönderdiğimizde telif veriyor musunuz? (Elif Genç)

İşte beklenen soru. :) GENÇ’te yayınlanan her yazıya telif verilmektedir. Bu hem emeğe değer verme hem de yazarı motive etme açısından önemlidir diye düşünüyoruz. Lakin, sadece telif düşüncesiyle yazan yazarlara da mesafeli durduğumuzu hatırlatmak isteriz. Çünkü bir derdi olan, söyleyecek sözü bulunan yazarı seviyoruz. Diğer türlüsü zorlama oluyor ve “tatsız” kalıyor sanki. Çok şükür ki GENÇ’in yazarları bunun farkında.

Derginizi ilk çıktığı sayılardan beri takip ediyorum. Fiziksel olarak yaş itibariyle genç olsam da kafa olarak kendimi genç addedemiyorum Mamafih derginizi takip ederek gençlerin ne yapabildiklerini görebilmek bahtiyarlığı ile müşerref oluyorum. Binaenaleyh bu derginin yayımlanmasından bugüne kadar olan tüm sayılarının, gönüllü arkadaşların hangi yollardan gelerek hangi zorluklardan ve zahmetlerden geçilerek bu günlere gelindiğinin göstergesi olarak PDF formatında e-dergi olarak CD içerisinde biz okuyuculara takdim edilmesini sizdenrica ediyorum. (Ömer Serpi)

Dergimize gelen tebrikler bizi daha da güzel işler için teşvik ediyor, eleştiriler ise daha da güçlü kılıyor ve hatalarımızı görmemize vesile oluyor. Bu bağlamda, güzel duygu ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz Ömer bey. Biz de bu tür şeyler düşünüyorduk aslında. Talebinizi almış olduk, yayın kurulunda değerlendireceğiz.

Ben İstanbul’a yeni taşındım ve aboneliğimi buraya taşıyamadığım için bayiden alacaktım fakat bayilerde bulamadım. İstinye’de yok galiba, yardımcı olur musunuz lütfeennnn:(( (Feyza Gündoğar)

Bu “lütfeennnnn:((“ sizin tam bir ahir zaman genci olduğunuzun göstergesi. :) Sorunuza gelirsek, bu tür problemlerde hemen sitemize girin ve abonelik bölümünü tıklayın. Orada, sağ bölümde Dergi Satış Bayileri bölümünü göreceksiniz. Oradan öğrenebilirsiniz nerede GENÇ var, nerede yok. 

Hakk’a Adanmış Gençlik kitabım hâlâ gelmedi! (Metin ipek)

Eğer sorun abone servisimizden kaynaklanmışsa, sizden özür dileriz. (Abone sorumlumuz Veysel Atmaca’ya duyurulur: GENÇ aboneleri sitemli, aman dikkat!) Yok eğer abone servisimiz kitabıyollamış ama ulaşımda bir sıkıntı olmuşsa, yeniden göndermeye hazırız.

Bizim için önemli olan okurumuzun mutluluğudur. Tek bir okurumuz bile mağdur olsa, biz rahat edemeyiz, bütün samimiyetimle söylüyorum bunu. Bu tür şikâyetlerde lütfen abone@gencdergisi.com adresinedurumunuzu bildirin.

İleride Genç Üniversitesi kurmayı düşünüyor musunuz? (Mustafa Kebapçı)

GENÇ zaten bir üniversite değil mi? :)


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.