Bir siteden çok daha fazlası! www.gencdergisi.com

5. seneyi geride bırakan GENÇ Dergi, 6. yaşına yepyeni ve coşkulu bir heyecanla girdi. Çalışmalar, gayretler netice verdi ve tarihler 8 Ekim 2011 gününü gösterdiğinde saat 17.00 sularında yıllardır arzu ettiğimiz Gençlik Portalı hizmete girdi. (www.gencdergisi.com). Yazı işleri mutfak ekibinin günlerce süren içerik hazırlama çalışması, web-grafik ekibinin özgün çalışması ile taçlanan web-sitesi sanal alemde büyük bir boşluğu doldurmaya aday durumda. GENÇ Dergi içeriğinin büyük bir kısmına ulaşabilmek, yazarlar hakkında bilgi almak, ödüllü testi cevaplamak artık çok daha kolay! Ve “site özel” kısmındaki özel röportajlar ve video-haberler ise adı üstünde sadece siteye özel. Bu çalışma artık bizlere büyük bir özgüven kazandırdı, böylece diğer faaliyet gösteren sitelerimiz ve sosyal medyada yer alışımız GENÇ’in kendi misyonuna mecra olacak bir medya referansı olmaya doğru yol aldığını gösteriyor. Sözümüzü söyleyecek mecralar lutfeden Rabbimize hamd ederiz. 

Ekşi Sözlük’teki dertli birkaç yazardan biri olarak tanıdığımız eddai rumuzlu yazarın Genç Dergisi başlığına yazdığı tanım her şeyin özeti gibi:

“yayın hayatında 6. yılına girmiş ve artık kendi portalı www.gencdergisi.com, kendi sözlüğü www.dertlisozluk.com, kendi forumu www.gencgonulluyuz. biz ve kendi eylem alanı www.gencgonulluler.com olan dergi.” 

Artık matbuatın yanında etkili bir internet medyası olma sorumluluğu ile daha çok gönüle ulaşmaya gayret etme zamanıdır. Yazı işleri ekibinden grafikerine ve web-master’ine kadar yüreğini koyan herkese teşekkürler. Sanal Bölge pastasından en büyük ve pozitif payı alabilmek hedefi doğrultusunda birlikte yürüdüğümüz tüm dostlarımıza başarılar. 

İnanıyoruz ki GENÇ Dergi bir dünya markası olacak! 

Bir Haber 

Ekim ayı itibariyle Uluslararası GENÇ Derneği bünyesinde, her biri alanında profesyonel olan kardeşlerimizle Bilişim Komitesi kuruldu. Bundan sonra bilişim ve sosyal medya alanındaki projelerimiz artacak ve mevcut çalışmalarımız daha ustaca yapılacaktır. Komitemizin GENÇ camiamıza bereketli çalışmalar sunmasını temenni ediyor, hayırlı olsun diyoruz. 

Yeniden Gönüllü Sesleniş! 

Bu ayki misafirimiz GENÇ Dergimizin müstesna kalemlerinden yayın kurulu üyesi Ali CAN Bey olacak.

“Gençlik ve İrade, Gençlik ve “Ben Nesli” gibi konularında sizlerle hasbihal edecek. 17 Kasım Perşembe saat 21:00’de sizleri bekliyor olacağız. Bundan böyle Gönüllü Sesleniş’lerimiz Genç Radyo ile ortak gerçekleştirilecektir. Emeği geçen herkese teşekkürler.


Abdurrahman Çetinkaya'ın Yazısı.