Biz ebedi gençlik yolcuları, alt-f4 ile biten dertlerin adamı değiliz, offline olunca sekteye uğrayan sevdaların hiç değil.

Gtalk’tayım, uzun süredir görüşemediğim bir dostumla hararetli bir şekilde konuşuyoruz. Atışmalar başlıyor araya nefisler giriyor vs. Sinirli bir şekilde ayrılıyoruz. İki gün sonra yüz yüze görüştüğümüzde muhabbetle sarılıyoruz, hiç bir şey yaşamamışız gibi. Aslında sanal âlemde gerçekten hakiki biz/kendimiz olmadığımızı anlayıp esef ediyoruz. Yüz yüze, göz temasıyla buluştuğumuzda asıl muhabbet alış-verişinin olduğunu iyice öğreniyoruz. Hakiki enerjimizin kalp kaynağından göz vesilesiyle aktarılması gerekiyor, aşklarda sevdalarda da böyle, aksi takdirde sanal gelen sanal gidiyor.

Biz ebedi gençlik yolcuları, alt-f4 ile biten dertlerin adamı değiliz, offline olunca sekteye uğrayan sevdaların hiç değil. Diz dize oturulan çay muhabbetlerinde, göz göze muhabbet parıltıları paylaşan, karşılıklı kalplerini cilalatan bir medeniyetin çocukları olarak, sanalda da olalım fakat gerçek sevelim. Klavyenin binlerce karakterle yapamadığını, bir musafaha bir anda yapıverir.

Gelin hep beraber sahici olmayan “beğen”meler yerine dostlarımızı, akrabalarımızı ve civarımızdaki tüm insanları gönülden takdir edelim. Üst üste “titreşim”ler yerine; “sesini duyup, şöyle bir kahve molası kadar görüşelim”, diyelim. Sahi dünyaya niçin geldik? diye sorup, asıl vazifemizi hatırlayıp, Yaratıcı’nın görevlisi olduğumuzu bilerek yaşamak için gayret edebiliyor, bu uçsuz bucaksız sanal alemle mücadele edebiliyorsak Genç Gönüllüyüz Biz!

Bölgede Son Durum

Bölgedeki pozitif gelişmelere bir yenisi daha eklendi. İlk günden beri sitemiz yönetim kadrosunda yer almış olan GENÇ yazarımız Sami Yaylalı kardeşimiz Zeynep Tibet ablamızla dünya evine girdi. GENÇ çifte iki cihan saadeti diliyoruz. Bugüne kadar site üyelerimizin dertleriyle, talepleriyle tek tek ilgilenmesiyle bilinen Sami kardeşimiz bundan böyle farklı bir projede yer almak üzere yönetim kadrosundan ayrılıyor. Böyle fedakâr insanlarla bizi karşılaştırdığı için Rabbimize şükrediyor, Sami kardeşimize ise emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Öte yandan sitemizin forum kısmında Muş, Elazığ ve Çanakkale illerimizden GENÇ Gönüllü arkadaşlarımıza ulaşma ihtiyacına dair bir çaba var. Buradan da sesimizin ulaştığı arkadaşlara sesleniyoruz. Bu illerimizde iseniz veya bu illerimizde bir Genç tanıyorsanız forumumuza girip ilgili başlığa katkılarınızı sunabilirsiniz.

Ay’ın Hareketli Çocukları

cihangene, ESraa, Ayse_Busra, Salim_, azizistanbul, marass5, imamhatibli, MBLT, mesnevi, El-aksa


Abdurrahman Çetinkaya'ın Yazısı.