Fatma Nur Yıldız

Denizinden, nehirlerinden mavisini, limonundan, güneşinden sarısını, portakalından, mandalinasından turuncusunu, karpuzundan yeşilini, şalgamından bordosunu, kebabından karasını, bici bicisinden pembesini almış Adanamızın Genç Gönüllü hanımları renklenmeye, renklendirmeye devam ediyor!

İşte, bu sezonun ilk projesi: İstanbullu Hanımlar Kulübü Buluşmaları.

İSHAK, Anahtar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği çatısı altında, İstanbul’da yaz ve kış dönemi Kur’an kursu eğitimi almış hanımların, orada aldıkları eğitimin hayatlarında daimi olabilmesini sağlamak için kuruldu. Daha önce birbirlerini tanımadıkları halde, aynı otobüste yolculuk yapmış, gurbette, aynı hocalardan eğitim almış, aynı odayı, aynı yemekhaneyi, aynı bahçeyi paylaşmış ve aralarında sıcak arkadaşlıklar oluşmuş ve İstanbul’un tadına bakmakla “İstanbullu” olmuş hanımefendiler, ayrı düşmenin acısını da İSHAK’ta dindiriyor.

Cumartesi günleri, Hayırlı İşler Hizmet Binası’na, seçkin misafirleri ve sosyal uygulamaları ile annelerin ve babaların da memnuniyetini kazanacak, saliha bir hanım olmanın derdini üzerinde taşıyacak bu faaliyetimize, Adana ve çevresindeki “İstanbullu” tüm hanımları bekliyoruz.

Damaktaki tat, hayat olmalı. :)

[email protected]


GENÇ'ın Yazısı.