Geçen sayıda “Sümeyye Kuş” arkadaşımızın sormuş olduğu ‘Kayseri’de şölen yapılmayacak mı?’ sorusuna verdiğiniz cevap ile ilgili sorum olacak: X ilinden size talep geldiğinde koşa koşa gittiğinizi söylemişsiniz. Peki X, ilinden size gelen davetin zamanı önemli mi? Mesela Kayseri’den size yaz ayında Genç Şöleni yapmanız için talepler gelse, yine koşa koşa gelir misiniz? Ona göre talep toplayalım arkadaşlarla. =) Ben Bir Kayserili olarak artık Kayseri’de de gönüllüler bir araya gelsin isterim. Vesselam.. (Esra Bayram)

Güzel soru. :) Meseleyi şöyle açalım o zaman: Elbette şölenin zamanı ve zemini önemlidir. Bu manada gelen talepleri değerlendirip bir yol haritası belirliyoruz. Yani hem siz hem de biz zaman konusunda anlaşabilirsek, herhangi bir problem oluşmazsa, yollara düştük demektir… Evet, teklifleri bekliyoruz. :)

Not: Buradan da tekrar etmiş olalım: Şubat ayı içinde Kayseri’de olacağız GENÇ Şöleni için. Sitemizden haberleri takip edebilirsiniz…

Hediye olarak verdiğiniz kitapların baskısı çok iyi. Çok kaliteli basılmışlar, malzemenin en kalitelisi kullanılmış! Kitaplarınızı çizemiyoruz. Bunu kitaplarınızı karalatmamanız için mi yapıyorsunuz? Altını çizemediğimiz yerleri (bütün kitabı:) tekrar tekrar okutmak için mi yapıyorsunuz? :-))) (Halil İbrahim Delen)

Bizim kitaplar diye demiyorum ama gerçekten de baskıları harika denilecek cinsten. ;) Bu manada Erkam Matbaası’nı tebrik etmek gerekiyor, gerçekten de işlerini çok iyi yapıyorlar. Kaliteli kitaplar kaliteli baskıyla buluşunca, tadından yenilmiyor doğrusu…

Kitapları çizme meselesine ise şu an için bir çare bulabilmiş değiliz. Çizseniz gönül razı değil, çizmeseniz olmuyor. Biz iyisi mi çizilebilecek baskılarını da düşünelim. ;)


Hediye kitapları aylardır bekliyoruz ama hâlâ gelmedi neden göndermiyorsunuz! Hep böyle resimlerine bakıp iç mi geçireceğiz? (Sümeyye Kuş)

Hediye kitapları yollamaya başladık. Bu konuda kimin herhangi bir sıkıntısı varsa, çözmek boynumuzun borcudur. Resimlere bakıp iç geçirmek olmaz, mutlaka kitabınızın peşine düşün. Gerekirse bizi on defa arayın ve “kitabımı istiyorum, gönderene kadar aramaya devam edeceğim” deyin.

Aradığınız hâlde yine de yollamazsak, size fazladan bir hediye vereceğiz. Yapılan masrafları da abone temsilcimiz Veysel Atmaca’nın cebinden alacağız. Nasıl, iyi mi? ;)

Not: Sümeyye kardeşimiz, sonradan attığı mailde kitabının geldiğini ifade etmiş. Biz yine de benzer sorulara cevap mahiyetinde yayınlamak istedik.

GENÇ Akademi ara vermişti çalışmalarına. Yeni dönem ne zaman başlayacak, yine dolu dolu mu? (Zehra Keskin)

Evet, kısa bir ara verilmişti. Şimdi sırada 2012 Bahar Seminer Dönemi var. Yine çok güzel bir program hazırlandı. Hem erkeklere, hem kızlara. Alternatif bir üniversite olma yolunda hızla ilerleyen akademimizin yeni dönemdeki içeriğini çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Önümüzdeki sayıda detaylı bilgileri duyuracağız dergimizde ve sanal alemde. Akademi’yi izlemeye devam edin: www.gencakademisi.com

Siteniz her geçen gün daha da güzelleşiyor. Site içinde yer alan GENÇ Haber Merkezi de kaliteli yorum haberciliği yaparak seviyeyi hiç düşürmüyor. Biz de katkıda bulunmak istesek, ne yapmamız gerekiyor? (Davut Çal)

İltifatlarınız için teşekkür ederiz. İnşallah daha da güzele gidecek, temennimiz bu yönde.

Özellikle GENÇ Haber Merkezi’ne teveccüh çok yoğun bir şekilde artıyor. Arkadaşlarımız her gün en az üç-dört haber derliyor sizler için ve güzel bir şekilde yorumluyorlar. Bir nevi sürekli heyecan tazeleyen, gündeme yönelik esaslı söz üreten bir köşe oldu.

Buradan açık ve net bir şekilde söylemek isteriz: GENÇ Haber Merkezi, sizden gelecek haberleri ve yorumları önemsiyor. Bu bağlamda, dünyanın her yerinden haberlere, yorumlara kapımız açıktır. Aklınıza gelebilecek her konuda, paylaşılması gerektiğine inandığınız haberleri, duygu ve düşüncelerinizi yazın bize. Biz de derleyelim ve sitemizden kamuoyuna sunalım.

Not: GENÇ Haber Merkezi zamanla bir mektep olabilecek potansiyel taşıyor. Birçok genç arkadaşımız haber-yorum tarzında ilerlemeye ve güzel paylaşımlar ortaya koymaya başladı bile. “Ben de varım, ben de bir şeyler paylaşmak isterim” derseniz, memnun olacağımızı belirtir, elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz. İrtibat: tahasuren@gmail.com

Abonelik borcumu bir türlü ödeyemiyorum. İş, aş, okul falan derken günler geçiyor. Para geldiği gibi gidiyor. Siz de bıkmadan “şu kadar borcunuz kaldı” gibi mesajlar atıyorsunuz. Ne yapacağım, genel bir af var mı? (Fatih Çelik)

Yani öyle bir sormuşsunuz ki, suçlu sanki biziz gibi olmuş. :) Efendim, abone olmak kolay, parasını ödemek zor derler. Görülüyor ki doğruymuş. :) Bu konuda da sizi anlıyoruz aslında. GENÇ olarak her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz zaten. Lakin af beklemeyin derim, çünkü burada da hesap bekleyen güzel patronlarımız var, anlarsınız ya. ;) Selamlar.

Not: Uzman araştırmacılarımızın dediğine göre, parası ödenmeden okunan GENÇ dergi sadra şifa olmuyormuş, hatta ters etki yapıyormuş, bunu da belirtelim bu arada. :)

Bizi neden şaşırtmıyorsunuz, önceden sanki daha çok yapıyordunuz, aylık hediyelerle falan. Ne dersiniz? (Çiğdem Kulu)

Bu soruyu yerinde bir eleştiri olarak alıyoruz. Ve gereğinin yapılması için düşünmeye başlıyoruz. Mart sayımızı bekleyin….


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.