Betül Işık / Genç Haber Merkezi

İstanbullu Genç Gönüllü Hanımlar olarak, 2. döneme tüm enerji ve heyecanımız ile başlıyoruz inşallah. İki haftada bir olan mutad toplantılarımız, Üsküdar gibi manevi atmosferin yoğun olduğu bir semtte, Ayşe Yazıcılar ablamızın home ofisinde devam etmekte...

 
“Bu dönemki ilk buluşmamız 17 Şubat Cuma günü saat 13.00’te.”
 
İdrâkimizi,ufkumuzu açan, "Genç Gönüllü arkadaş toplulukları" bize birer mesuliyet şuuru kazandırmakla birlikte, tefekkürde derinleşmemizi de sağlamaktadır. Hayata her boyuttan bakmayı, siyaseti, sosyal hayatı, tarihi, ilmi aktarmaktadır. En önemlisi, din kardeşlerinin dertleri ile dertlenmeyi, insanları hakka, salih amellere çağırmayı görev edinmektedir.
 
Muhtevasında Yüce Mevlâ`nın medhini barındıran müjdeye nail olmak ne büyük mutluluk; "(İnsanları) Allah`a çağıran, salih amel işleyen ve "Ben Müslümanlardanım" diyen kişiden daha güzel sözlü kim olabilir ki?"(Fussilet-33)
 
Gayemiz tek: Allah’a ve Resulüne itaat etmek, her bir emri ihata ederek hâl edinmek!
 
Niyeti sağlam, imanlı, şuurlu, âdil, cömert, cesur bireylerin topluma kazandırılması elzemdir. Çünkü "gençliğimiz geleceğimizdir". Üstad Necip Fâzıl`ın hasretle beklediği;"dininin,dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, öcünün davacısı bir gençlik", dertli bir gençlik olmaktır bize düşen. Bunu da ancak kazâsı olmayan bir ibadet mahiyetindeki zamanımızın her dakikasını dertlenerek geçirmekle başarabiliriz.
 
Öyleyse ne duruyoruz? "Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz" hadis-i şerifini şiar edinerek, rotamızı belirlemeliyiz. Bir Gönüllü olarak, en güzel" gönle girmeyi dilemeli, ilk adımımızı sağlam atmalıyız. Karanlıktan şikâyet etmeden, karanlık için yanan, "gönüllü" bir mum biz olmalıyız.
 
Sesimizin ulaştığı bütün kız arkadaşlarımızı aramıza bekliyoruz. Bu sıcak ortamda siz de olun, gönüllü olun, gönülle olun.
 
Bir mail kadar yakınız: [email protected]


GENÇ'ın Yazısı.