Ömer Öztürk / Genç Haber Merkezi 

İstanbul’un sessiz-sakin, kıyıda-köşede kalmış sahilhaneleriyle muteber sahil şehri Beykoz’da bir kültür ve sanat merkezi hizmet verebilmek için âdeta gün sayıyor.

Beykoz’a ilgiyi de geniş nispette arttıracak olan devasa binaya halka ve hakka hizmeti hayatının en temel gâyesi olarak kabul etmiş olan Profesör Doktor Necmettin Erbakan’ın ismi verildi.

Beykoz, pek yüz ağartmayan Beykoz Kültür Merkezi’nin yenilenmesiyle birlikte ilçe sakinlerinin kültür hizmetlerini çok yönlü alabileceği, içinde farklı sanat etkinlikleri için mekânların bulunduğu çağdaş bir merkeze kavuştu.
 
Beykoz Belediyesi’nin ihtiyacı karşılamayan mevcut kültür merkezinde başlattığı yenileme çalışmaları sonucunda ortaya iç ve dış tasarımıyla göz dolduran, parmak ısırtan bakımlı ve alımlı bir âbide çıktı. Merkezde yer alan 262 kişilik çok amaçlı salon, çağdaş ses düzeneği ve teknik imkânlarla donatıldı. Ana salon girişi100 m2’lik geniş bir fuaye (misafirhâne) olarak hazırlandı. Mevcut diğer katlarda ise sanatçı odaları, atölyeler, eğitim ve sergi alanları bulunuyor.
 
Ulaşım kolaylığı sayesinde, önemli kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapması beklenen kültür merkezinde öğrenci, kadın ve gençlere yönelik sohbet, eğitim toplantıları ve istişareler düzenlenecek. 
 
Belediye Konservatuarı’nın da hizmet vereceği ilim ve irfan yuvasına, Beykoz Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda merhum başbakanlarımızdan Necmettin Erbakan’nın ismi verilmiştir.


GENÇ'ın Yazısı.