Genç  Akademi 2012 Bahar Seminer Dönemi 3 Mart’ta başlıyor. İki ayrı şubede, üniversite gençlerine hizmet verecek Genç Akademi’de bu dönem, siyasetten iktisada, ilahiyattan sosyal bilimlerin muhtelif alanlarına dair seminerler, konferanslar, dil kursları, kulüp ve atölye çalışmaları sizleri bekliyor. 

Üniversite öğrencilerine yönelik, seminer, atölye ve kulüp çalışmalarıyla, okulun dışında alternatif bir eğitim modeli sunan Genç Akademi’de Bahar Seminer Dönemi programı başlıyor. Sosyal bilimlerin farklı alanlarından uzman isimleri gençler buluşturan Genç Akademi, sizler için yine dopdolu bir program hazırladı. İki ayrı şubede verilecek dersler için kayıtlar 10 Mart Cumartesi gününe kadar sürecek. 
 
SEMİNERLER, ATÖLYE ÇALIŞMALARI, KONFERANSLAR 
 
Genç Akademi Merkez Şube’de Bahar Seminer döneminde, sosyal bilimlerin farklı disiplerinde seminer programlarının yanı sıra, Osmanlıca Dil Kursları, kulüp ve atölye çalışmaları bulunuyor. İktisat Seminerleri’ne, Yard. Doç. Dr. Hüseyin Kaya ve Ünsal Sözbir katılırken, İslam Medeniyeti’nin Temelleri başlıklı seminer programında,  Prof. Dr. Tahsin Görgün, Doç. Dr. Ekrem Demirli ve Dr. Alev Erkilet dersler verecek. Modern Dünyanın Temelleri başlıklı seminer programında ise Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Doç. Dr. Ergün Yıldırım ve Dr. İsmail Ermağan gençlerle buluşacak. 
 
OSMANLICA DİL KURSLARI BAŞLIYOR 
 
Genç Akademi 2012 Bahar Dönemi seminerlerinde ayrıca, Osmanlıca Dil Kursları gerçekleştirilecek. Temel Osmanlıca’da Yard. Doç. Dr. Muharrem Öztel ve İleri Düzey Osmanlıca Okumaları’nda Yard. Doç. Dr. Baki Çakır ders verecek. Genç Akademi’de ayrıca, İslam, Değerler ve İnsan başlıklı atölye çalışmasında Dr. Adem Ergül, İslam kültürünün dayandığı temel ilke ve değerler etrafında şekillenen örnek insan modelinin temel özelliklerini anlatacak. 19 Buluşmaları’nda ise Yard. Doç. Dr. M. Lütfi Arslan gençlerle buluşacak. Genç Akademi 2012 Bahar Dönemi’nde Cuma Konferansları’nda İktisat Buluşmaları, Fıkıh Sohbetleri gerçekleşecek. Bahar Dönemi’nde Abdurrahman Arslan ve Mustafa Akyol da birer konferans verecek.  
 
GENÇ AKADEMİ ŞUBEDE DOLU BİR PROGRAM 
 
Genç Akademi 2012 Bahar Seminer Dönemi, hanımlara da dolu dolu bir program sunuyor. Seminerler, dil kursları, atölye/kulüp çalışmaları ve konferanslarla Bahar Seminer Dönemi’nde Genç Akademi Şube’de gençler buluşacak isimler uzmanlık alanlarıyla ilgili seminerler verecek. Temel Osmanlıca ve Osmanlıca İhtisas Kulübü’nde Ayşe Kavak dört dönemdir gerçekleştirdiği kursları sürdürüyor. İslam Medeniyetinin Temelleri başlıklı seminer programında ise Doç. Dr. Gülgün Uyar’ın moderatörlüğünde Prof. Tahsin Görgün, Prof. Cahid Baltacı ve Arzu Güldöşüren dersler verecek. Hafta sonu programlarından ‘Altı Kıta Yedi Renk’te ise Jülide Bozcu ırklar halinde farklı coğrafyalarda yaşayan, farklılaşmış beşeriyetin izlerini sürecek.
 
Genç Akademi’de ayrıca Belkıs İbrahimhakkıoğlu Ruh Dünyamızın Mimarları başlıklı bir seminer programıyla gençlerle buluşacakken, Yazı Atölyesi’nde Aysun Ellidokuzoğlu atölye çalışmasına katılanlarla yazarlık sürecine ait soruların cevaplarını arayacak.  
 
CUMA KONFERANSLARI DOLUDİZGİN 
 
Genç Akademi bahar döneminde eğitim programlarının dışında belli aralıklarla gençlerle yazarları, gazetecileri, araştırmacıları bir araya getirmek güncel konular üzerine karşılıklı olarak konuşup münazara etmek için “Cuma Konferansları” da gerçekleştirecek.
 
Cuma konferanslarında Yazar Emine U. Erdoğan, Gazeteci Işın Eliçin, Gazeteci Yazar Ebubekir Sifil, Sosyolog Dr. Alev Erkilet, Yazar Cihan Aktaş konuklar arasında. 
 
İLETİŞİM: 
 
Online Başvuru İçin: www.gencakademisi.com
 
Genç  Akademi Merkez:
 
Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No: 19 Üsküdar

0216 532 00 41

[email protected] 

Genç  Akademi Şube:
 
Gülfem Hatun Mahallesi Aziz Mahmut Sokak No: 5/3 Üsküdar

0216 492 69 29

[email protected]
 


GENÇ'ın Yazısı.