Ben abonelikten verilen iki kitabınızı daha yeni aldım ve sürekli okuyorum. Çok fazla sevdim, o kadar ki uyumak yerine yeni bir kelime daha öğrenmek, test çözmek yerine 40 sorudan birinin cevabını öğrenip anlamaya çalışıyorum, her şeyin fazlası zarardır derler. :) Bu durumun ne gibi zararı olabilir bilemiyorum?

Ayrıca kitapların yazarlarına sonsuz teşekkürlerimi dile getiriyorum, Allah onlardan çok çok razı olsun. (Sena Kök)

Sizlerin sevinmesi bizlerin sevinmesidir. Kitapların beğeniliyor olması şükre vesile oluyor burada. Gerçekten de iki kitabımız da çok sevildi ve sevilmeye devam ediyor. İltifatlarınız için çok teşekkür ederiz.

Bu arada yeniden hatırlatmış olalım: Dergimize abone olanlara hediye ettiğimiz iki kitap için süre dolmak üzere. Yani kısa bir zaman sonra bu kampanya bitecek. Kararsız kalan varsa hâlâ, fazla düşünmesin deriz, çünkü tren her an kaçabilir. ;)

Bir okur eline bir dergi aldığında -görsel öğeler olarakdikkatini çekecek iki unsur vardır kanaatimce. Bunlardan bir tanesi derginin mizanpajı bir diğeri ise dergide kullanılan fotoğraflardır. GENÇ’te de ilk olarak dikkatimi çeken bunlar oldu. Mizanpaj tasarımını yapan kişiler hiç şüphesiz işinin erbabı kişilerdir. Fakat daha önce hiçbir yerde görülmemiş ve bu kadar kaliteli fotoğrafları nereden bulduğunuzu merak etmekteyim? (Mustafa Fidan)

Mustafa bey dikkatiniz ve takdirleriniz için size de ayrıca teşekkür etmek isteriz. Eksik olmayın. Bu yazdıklarınıza en çok Semih Taneri abimiz ve Abdurrahim Yüce sevinecektir diye düşünüyorum. Çünkü dergimizin görsel tasarımı onlara ait ve gerçekten ikisi de GENÇ daha güzel olsun diye epey emek sarf ediyor.

Sorunuzun detayını Abdurrahim Yüce cevaplasın: “Biz ilk olarak bize gelen yazıları çok dikkatli bir şekilde okuyoruz. Ardından da yazılara en uygun fotoğrafı bulmak için büyük bir çaba harcıyoruz. İnanın bazen bir yazının fotoğrafını bulabilmek için saatlerce uğraşıyoruz. Sizlere en güzel görselleri sunmak istiyoruz, bütün dileğimiz bu. Fotoğraf ve resimleri bazen üye olduğumuz sitelerden indiriyoruz bazen de Alpaslan Öngel gibi arkadaşlarımıza özel çekim yaptırıyoruz. Bütün sırrımız aşk ve şevkle çalışıp en iyiyi kovalamak olsa gerek.”

Süleyman abi iki ay önce 66 TL’ye aboneliğimi yeniledim elhamdülillah. Lakin şu anki reklamlarınızda görüyorum ki abonelik ücreti 65 TL’ye düşmüş. Mümkünse 1 liramı geri alabilir miyim? Eğer alamayacaksam 1 lira karşılığında sizden daha kaliteli bir dergi bekliyorum. :) Selamlar... (Sami İşler)

Aslında bunu söylediğin iyi oldu Sami kardeşim. Bu konuda kafalar karıştı gibi. İşin doğrusu şu: İlk olarak 66 TL olarak duyurduk kampanyayı. Şöyle düşündük: Ebced hesabında “Allah” lafzı 66 sayına denk gelmektedir. Yani biz de kampanyayı 66 TL olarak ilan ederek, “işi Allah’a bağlayalım” şeklinde bir latife düşündük. :)Lakin zaman içinde “düz hesap olsun” diyen okuyucular çoğalınca, dayanamadık ve daha sonraki aboneleri 65 TL’den yaptık. Sonra da işte olanlar oldu. ;)

Anlayacağın Sami kardeşim, 1 liranı geri vermiyoruz. Çünkü sen abone olduğunda geçerlilikte olan yasalara göre abonelik bedelimiz 66 TL idi. Sonra “düz hesap” yaptık ve “65” TL oldu. Bir nevi akşam pazarı yani. ;) Lütfen kaderinize razı olunuz. ;)

Not: Bu durumdan dolayı gerçekten şikayetçi olan varsa elbette gereğini yapmaya hazırız.

“Genç” derginiz acaba bir gençlik hareketine dönüşerek, herhangi bir dergiden farklı bir kimlik kazanabilecek mi? (Eymen Özer)

Eymen bey, GENÇ’i ne kadar zamandır takip ediyorsunuz bilmiyorum ama kanaatim şu ki GENÇ ilk çıktığı günden beri zaten bir dergiden çok daha fazlası oldu. Bunu bu zamana kadar yapılan faaliyetlerimize bakarak rahatça anlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Diğer yandan, GENÇ Dergi’yle birlikte şekillenen GENÇ Gönüllüler’in her geçen gün daha da büyüdüğünü ve güçlendiğini hamd eşliğinde söylemek isterim. Bu anlamda GENÇ Dergi’nin ete kemiğe bürünmüş hâlidir GENÇ Gönüllüler. Ve bu gönüllüler “Dünya Bizi Bekliyor” şuuruyla hareket etmekteler her daim.

Sorunuz vesilesiyle buradan tekrar duyurmuş olalım: GENÇ Dergi sadece bir dergi değildir. GENÇ bir manadır ve Allah izin verirse bu mana çeşitli araçlarla yayılmaya devam edecektir.

Ben GENÇ dergiye abone değilim ama dergiyi aylık temin edebileceğim adresler var mı acaba? İstanbul Avrupa yakasında satışının yapıldığı kitabevi vs. adresi verirseniz sevinirim... (Songül Yüksel)

Bu gibi bilgilerin çoğu sitemizde mevcut. Abone linkini tıklayın önce. Ardından da sağdaki kutucuklara göz atın. Orada “Dergi Satış Bayileri” şeklinde bir link göreceksiniz. İlgili adreslere bu vesileyle ulaşabilirsiniz.

Kaça kadar sayarsam dergim gelir? (Selim Kaya)

:) Güzel soru. Buna güzel bir cevapla karşılık vereyim: Her doğan ölür, her yeni eskir, beklenen gelir. :) Selamlar.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.