Bülent Akyürek, Mavi Marmara gemisi yola çıktığı andan itibaren kaleme aldığı yazıları kitaplaştırdı. Kitabı okurken o günleri yeniden yaşadım… Mavi Marmara’ya saldırı haberini alıyoruz, gecenin bir yarısı motorsikletle Yasin Şafak Abi ve ben Lenevt’e İsrail konsolosluğuna gidiyoruz. Ne günlerdi… Bülent Abi zeki bir insan. Mavi Marmara ve İslami camia ile ilgili yaptığı tahliller çok net, somut ve doğru şeyler. Kitaba gelince, “İsrail” isminin küçük punto ile yazılması dikkat çekiyor. Denizde cihada çıkmakla ilgili hadislerle başlayan kitapta, Şeyh Yasin’in mektubu defalarca okunmalı, okunmalı, okunmalı. (sf. 26) Bülent Abi ile Hakan Albayrak’ın dostluğunun fazlasıyla yansıdığı Mavi Marmara’yı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Notlarım...

• Atasoy Müftüoğlu okunmalı. Özellikle son kitabı Zamanın Sınavından Geçmek…

• Sadettin Ökten, Rasim Özdenören, Nazif Gürdoğan, Orhan Okay, Atasoy Müftüoğlu. Bu isimlerle ulaşmakta ve onları dünya gözü ile görmekte fayda var.

• Gezgin Dergisi okunmalı. Halit Ömer Abi’nin eline/emeğine sağlık.

• “Benim için iyi, doğru ve güzel olan ne varsa hepsinin diğer adı İslâm’dır” diyen Aliya İzzetbegoviç’i rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Modern dünyada nasıl dik duruşlu bir Müslüman olunur, öğrenmek için Aliya’yı tanıyın derim.

• Mariami Abduselişi - Nani Nana.mp3


Yavuz Selim Güneş'ın Yazısı.