Fahri Sarrafoğlu

Milli Prodüktivite Merkezi İstanbul Bölge
Müdürü Dr. Mustafa Mahir Kutay "Gençlerimiz yeter ki proje üretsin, verimliliği artırıcı projelere kapımız açık" dedi.

FİKİR ÜRETEN GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR

Mahir Kutay 2010 yılında birçok projenin Milli Prodiktivite Merkezi tarafından desteklendiğini dile getirerek gençleri proje üretmeye çağırdı. “Gençlerimiz yeter ki proje üretsin, verimliliği artırıcı projelere kapımız açık” diyen Kutay, gençleri proje  üretmeye davet ederek, verimliliği artırıcı projeler üretmelerini tavsiye etti. Kutay, açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye’nin büyümesi için ilk önce kaynakların verimli kullanılması gerekiyor. İster işçi veya işveren olalım, ister tüketici ya da üretici olalım. Mutlaka her alanda verimliliğe ihtiyaç var. Elimizdeki mevcut kaynakları en etkin ve en faydalı nasıl  kullanabiliriz bu konuda gereken dikkat ve hassasiyeti göstermemiz gerekiyor. İşte gençlerimizden isteğimiz Türkiye’yi daha fazla nasıl ileriye götürebiliriz, mevcut kaynaklarımızı daha etkin nasıl daha iyi kullanabiliriz bununla ilgili proje üretmeleri.  Enerjinin verimli kullanılması, emeğin daha verimli kullanılması, tarlanın daha verimli değerlendirilmesi yani hangi alanda olursa olsun verimi en yüksek seviyede nasıl tutabiliriz bunu hesap etmemiz lazım. İşte bunun için gelecek projelere Milli Prodüktivite Merkezi olarak kapımız açıktır.Gençleri proje üretmeye davet ediyorum.”

KÜÇÜK DÜŞÜNMEYİN

MPM’nin başlıca çalışma alanlarından da bahseden Kutay, küçük olsun benim olsun anlayışından vazgeçerek birbirimizin tecrübelerinden faydalanılması gerektiğine işaret etti. Bir kişinin başarısının sadece ona değil tüm Türkiye’ye mâl edileceğini ve faydasının tüm Türkiye’ye olacağını kaydeden Kutay, “başarıdan sonuçta hepimiz mutlu olacağız” dedi. Kutay, MPM’nin, bilgisayarla çalışmanın verimliliği için ergonomik tasarımdan tutun da bilinçli tüketime, zamanı verimli kullanmaya kadar birçok  alanda kitap, broşür ve eğitim çalışmaları yürüttüğünden bahsederek www.mpm.org.tr adresine girildiği takdirde kurumun çalışmalarından daha geniş olarak bilgi sahibi olunabileceğini söyledi.


GENÇ'ın Yazısı.