Annem dergilerimin bazı sayılarını öğrencilerine götürmüş, sonra bir karışıklıktan ötürü dergiler kaybolmuş. Ben dergilerimi istiyorum. Nasıl temin edebilirim? (Esra Çelik)

Görünen o ki sizin aileye tek bir GENÇ Dergi aboneliği yetmiyor. Allah muhafaza, bu gibi konular aile içi şiddete kadar gidebilir. Hem annenizi, hem de sizi, ayrı ayrı abone yapalım dilerseniz. Böylelikle bu tür sorunlar en az seviyeye iner. :)

Latife bir yana, böyle durumlar için şu an bizim de yapabileceğimiz bir şey yok. Çünkü arşivimiz iyice azaldı. Ne yazık ki eski sayıların çoğunu yeniden gönderemiyoruz. Talep hâlinde son sayılardan yollayabiliriz.

Not: Siz siz olun dergilerinize sahip çıkın. Gerekirse saklayın. ;)

Kardeşim bizi neden oyalıyorsunuz? Çıkaracağız diyorsunuz, çıkarmadınız halen iphone için Genç Dergi uygulamasını. Siz de biliyorsunuz ki Peygamberi Zişan Efendimiz “Vaad edilen verilmelidir.” buyuruyor. Ve biz de biliyoruz ki Genç Dergi Peygamberî bir hayat yaşamaya Sünnet’e uymaya çalışıyor. Eee haydi kaaarrrdeşşşimmm, o zaman çıkarın artık. Çıksın artık Genç app! Yoksa çıktı da kimseye göstermiyor, kendiniz mi kullanıyorsunuz? (Mikail Bulut)

Mikail bey sakin olun, her şey kontrol altında. :)

Bu konu aklımızda, kalbimizde. Yapacağız dediysek yapacağız Allah’ın izni ile. (Ben demedim di mi? :) Lakin kolay olmuyor tabii. Keşke olsa.

Anlaşılan birkaç ay içinde çıkarmazsak sizden daha sert bir mail alacağız. Ben iyisi mi bilişim ekibimizi biraz daha sıkıştırayım. Görünen köy kılavuz istemezmiş. ;)

Not: Malumunuz GENÇ olarak kendimizi sürekli güncellemeye çalışıyoruz. Bu anlamda iPad uygulamamız mevcuttur. Nasip olursa iPhone için de geliştireceğiz. Ya nasip…

Tişört almak istesek acaba gene gündemde mi? Bir de çanta falan, bişi geliştirmeyi düşünüyor musunuz? (Merve Aytekin)

Evet, nasip olursa bu yaz yeni GENÇ tişörtler piyasaya çıkacak. Üzerinde “Edepli Ol!” yazanlar geçen sene çok tutmuştu. Bu sene için, tişörtlerin üzerinde yazmasını istediğiniz yeni ifade teklifl eriniz varsa bekleriz.

Mart sayınızda verdiğiniz hediye çok beğeni topladı, devamı gelecek mi? (Ali Töke)

Gerçekten de çok güzel geri dönüşler aldık. Bunun üzerine bu ay yeni bir hediye ile karşınıza çıkmaya karar verdik. Nasip olursa bu tür hediyelerimiz devam edecek. “GENÇ bu ay ne veriyor acaba?” diye düşündürene kadar çalışmalara devam edeceğiz. ;)

Bundan sonraki Konya Genç buluşmasında gençlerimizi biz Konyalılar olarak evlerimizde konuk etmek isteriz. Ne dersiniz, hoş olmaz mı? (Zeynep Ataş)

Bilmeyenler için hatırlatalım: Geçtiğimiz ay Konya’da 26. Genç Gönüllüler Buluşması ve Konya Gençlik Şöleni gerçekleşti. Yüze yakın erkek ve yüze yakın kız arkadaşımızla birlikte, Konya’da unutulmaz bir buluşmaya şahit olduk.

Teklifinize gelirsek… Bu denli “hasbî, fedakâr ve gönüllü” olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Nasip olursa o da olur, eksik olmayın efendim.

Ben Genç Dergisi’ne Ocak ayında abone oldum. Acaba bana da hediye kitaplar gelecek mi? Bilgilendirirseniz sevinirim. :) (Gülizar Tuz)

Gülizar hanım, size de hediye kitaplar gelecek, herhangi bir endişeniz olmasın. Sizin şahsınızda diğer okuyucularımıza da yeniden hatırlatalım: Abonelik ve hediye kitaplarla ilgili her türlü sorularınız için abone temsilcimiz Veysel Atmaca’yı arayabilirsiniz. Tel: 0212 671 07 00 / Dahilî: 178 (veyselatmaca@altinoluk.com)

İnternet sitenizi ilgiyle takip ediyorum. Yeteri kadar reklamı yapılsa çok daha fazla ilgilenen olabilir gibi geldi. Haksız mıyım? (Recep Şenok)

Teşekkür ederiz efendim. Sitemiz heyecanını ve şevkini kaybetmeden yoluna devam ediyor. Kendine özgü bir çerçevesi oluştu diyebiliriz.

Reklamını da gücümüz yettiğince yapmaya çalışıyoruz. Lakin dediğiniz gibi, daha fazla reklama ihtiyaç var. Bu bağlamda sizlerden de destek bekleriz. En iyi reklam, gerçek kişilerin bizzat tavsiye ettiği ürünler üzerinden gerçekleşiyor. İlgili olduğunuz sitelerde duyuru yapabilirseniz memnun oluruz.

Genç Gönüllüler bu ay nerede buluşacak? (Selim Saygın)

Birkaç alternatif var. Detayları www.gencgonulluler.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Bugüne kadar Genç Kitaplığı’ndan toplam 11 kitap çıktı. Devamı gelecek mi? (Merve Altındağ)

Böyle sıkı takipçiler görmek bizi sevindiriyor. Nasip olursa yeni kitaplar gelecek. Şu an hazırlık aşamasındayız. Detayları ilerleyen aylarda duyuracağız.

Genç Dergisi’yle tanıştığımda 18 yaşımdaydım. Şimdi geldim 24’e. Kendimi yaşlı hissediyorum. Ama siz hâlâ GENÇ ’siniz. Ben nerede hata yaptım? (Nuri Selanikli)

Bazı soruların cevabı sorunun kendi içinde gizlidir. Bizi izlemeye devam edin. ;)

Kırklarelinde deniz var mı? Ayrıntılı bilgi istiyorum. (Osman Özabravci)

Bugüne kadar aldığımız en ilginç sorulardan biri. :) Osman bey, şu an size yardımcı olamayacağım. Ayrıntılı bilgiyi internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Selamlar.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.