Genç Dergi’nin beşinci yılının ilk ayında, yani geçtiğimiz ay, Konya’yı sarstık desek yeridir. Neden mi? Çünkü 20. Genç Gönüllüler Buluşması Konya’da gerçekleşti ve biz üç gün boyunca durmaksızın “dertlendik, yeni fikirler ürettik, ufuk açıcı paylaşımlarda bulunduk.”

15-17 Ekim tarihleri arasında yetmiş beş erkek arkadaşımız Yeşilkaya Öğrenci Yurdu’nda, 35 hanım arkadaşımız da Genç Ofis’te bir araya geldi. Birbirinden önemli konular masaya yatırıldı, gönüllük ve yeni projeler üzerine konuşuldu. Kendi adıma şunu söyleyebilirim ki, bu buluşmalar bize güç katıyor, içimizde diri bir enerji uyandırıyor. “Buluşmalarda çok sırlar var” derdi bir büyüğümüz. Sahiden bunu yaşayarak görmüş olduk bir kez daha. Nasıl bir sır bu peki? Adı üstünde: Sır. Söyleyemem ama bir dahaki buluşmaya katılırsanız belki size de o “sırdan” bir hisse düşer, kim bilir? :)

Bu arada, programımızın son günü, dergimizin yazarlarından ve Genç Gönüllüler’in öncülerinden Sami Yaylalı’nın düğününe katıldık, onu bu mutlu gününde yalnız bırakmadık. Hep söylediğimiz gibi: Genç Gönüllülük “iyi günde de kötü günde de birlikte olmak”tır. Bu yeni çifte Genç Gönüllüler olarak ömür boyu mutluluklar dileriz.


Selman Özpınar'ın Yazısı.