Eslem Nilay Bozdemir / Genç Haber Merkezi

`Sabretmiş olmaları sebebiyle, bugün ben onları mükâfatlandırdım. Şüphesiz onlar başarıya erenlerin ta kendileridir.` (MÜ`MİNÛN suresi 111. ayet) 

İki aydır sabır ile beklenildi Adem abimiz ve Hamit kardeşimiz...
 
İsyan edilmedi hiçbir zaman. Elhamdülillah umut kaybedilmedi ve zaten `Allah`tan ümidini kesenler ancak kâfirlerdir.` (Yusuf suresi 87. ayet)
 
Sükutu seçerek sabırla bekledik. Başta ailesi ve sonra sevenleri...
 
Adem abi çocukları öldüren zalimin zulmüne hakkı haykırmak için kendi evladından, eşinden, ailesinden vazgeçti... İmanlarıyla teslim oldular elbet, kolay iş değil ki öyle en zor imtihanlardan geçmek...
 
Rabbimiz tutsak olarak geçirdikleri her günü amel defterlerine ahiret özgürlüğü olarak yazmış olsun İnşallah...
 
Raziye Özköse yani Adem abinin eşi bir konuşmasında sığındığı hadis-i şerifi söylüyordu da, Efendimizi`i teselli edinene kim zarar verebilirdi ki...
 
Böyle güzel niyetle sabredene Allah nasıl yardım etmesin...
 
`Bütün insanlar bir araya gelseler, Allah’ın takdir ettiğinden başka hiçbir zarar veremezler. Yine bütün insanlar bir araya gelseler, Allah’ın takdir ettiğinden başka hiçbir yarar sağlayamazlar.” (hadis-i şerif)
 
Onlar Vicdan Aynasının Suriye`deki Yansıması Oldular
 
Zor günler geçti bu bekleyişte... Özelliklede ailesi için...
 
Suriye yönetimi gazetecilerimizden haberlerinin olmadığını söylediler. Ancak biz biliyorduk ki; `O hâlde, Rabbinin hükmüne sabret. Onlardan hiçbir günahkâra ve hiçbir nanköre itaat etme.` (İNSÂN suresi 24. ayet) buyuran yüce mevlamız sabredenlerin karşılığını verecekti elbet.
 
Suriye`de yaşanan olayları yerinde görmek ve gördüklerini kamuoyuna aktarmak için bölgeye giden ve burada gözaltına alındıktan sonra 58 gündür haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun`dan elhamdülillah, İnsan Hak ve Hürriyetleri (IHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım vesilesiyle haber alındı ve ülkemize dönüşlerine hep birlikte şahit olduk.
 
Bu vuslata şükrederken Suriyedeki zulmünde malesef devam ettiği unutulmamalı ve dualara devam etmeliyiz sımsıkı...


GENÇ'ın Yazısı.