Volkan Genç / Genç Haber Merkezi

Uluslararası Genç Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite gençlerine staj imkânı sağlıyor. Üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan öğrenciler UGED çatısı altında faaliyet gösteren Genç Dergi, Genç Gönüllüler ve SAGEM gibi kuruluşlarda staj imkânlarından faydalanmaya devam ediyor

Her Alanda Staj Heyecanı

Kurulduğu günden bugüne kadar farklı bölümlerde okuyan birçok üniversite öğrencisine staj imkânı sağlayan Uluslararası Genç Derneği bu yaz tatilini de doludizgin geçiriyor. Üniversitelerde okuyan öğrenciler UGED çatısı altında, bölümlerinin gerektirdiği departmanlarda kendilerini geliştirebilecekleri ve henüz iş hayatına atılmadan iş dünyasının havasını soluyabilecekleri bir ortamda staj yapma imkânı elde ediyor.

Her Alanda Gelişme Hedefleniyor

Kendini sürekli yenilenmeyi ve geliştirmeyi hedef edinmiş gençlere seslenen Uluslararası Genç Derneği, stajyerlerini tek yönlü değil, manevi yönlerini geliştirebilecekleri bir eğitim programına sunuyor. Bu amaçla, Teknoloji Kullanımı, Organizasyon Becerisi ve Problem Çözme Esasları gibi bölümlerle stajyerlerine günümüz problemleri ile başa çıkma becerilerini geliştirmeyi amaçlarken, Kuran dersleri, Fasıl Akşamları, Gönüllü Yönetimi bölümleri ile stajyerlerin manevi yönlerine sesleniyor. Ayrıca iletişim mecralarındaki hedef kitleye yönelik Medya Okur Yazarlığı, Sosyal Medya, Genel Gazetecilik, Kısa Film Atölyesi ve Sinema Kültürü gibi derslerle stajyerlerin iletişim becerilerinin geliştirmesi hedefleniyor. Yaz ayları boyunca sosyal, sportif ve kültürel becerilerini geliştirebilecekleri programa gençler büyük ilgi gösteriyor.


GENÇ'ın Yazısı.