Başladığı günden bu yana istikrarlı ve istikametli bir şekilde yazı gönderen tüm yazarlarımıza ve bu emek ürünlerini değerlendiren site  editörümüz Abdullah YALNIZ kardeşimize teşekkür ediyoruz.

Tam iki yıl önce gönüllü köşe yazarlığı kavramı ile yola çıktık www.gencgonulluyuz.biz sitemizde. Derdi olan söylesin diye çağrı yaptık  dünyaya. Sesimize cevap veren sesler oldu. Gönüllerinden geleni kaleme aldılar. Derd’imiz ekseninde siyaset, gündem, mizah,  edebiyat, tasavvuf konulu yazılar yayınlandı, yayınlanıyor. Okuyucularımız tarafından değerlendirmelere tâbi tutuldu, farklı ortamlarda  paylaşıldı.

Yazarlarımız bir takım ulusal dergilere terfi ettiler. Başladığı günden bu yana istikrarlı ve istikametli bir şekilde yazı  gönderen tüm yazarlarımıza ve bu emek ürünlerini değerlendiren site editörümüz Abdullah YALNIZ kardeşimize teşekkür ediyoruz.  Bu ay köşe yazarlarımız konuşacaklar; kendilerine sorduk: Gönüllü Yazarlık Ne Kazandırıyor? İşte cevaplar:

Esra SÜZEN:

Okumak; anlamak, yazmak; anlatmak. Gönüllü yazarlık, yazının iyi bir alternatif olduğunu gösterdi; hiç bilmediğin, görmediğin  insanlara ulaşma imkânı sunması ile. ‘Gönüllü’ oluşuyla da önceliği sorumluluğa verdi.

Hümeyra TURAN:

Düzenli yazmayı, daha çok okumayı, insanlara kalem ile ulaşmayı, kimseden hiçbir şey beklemeden sadece Allah rızası için  yazmayı, yazar olma yolunda emeklerken az da olsa ayağa kalmayı, karınca misali bir şeyler yapmaya çalışmayı, dertli olmayı ve  derdi sevmeyi kazandırdı.

Sümeyra AKTAŞ:

Gönüllü yazarlık maceram yaklaşık bir yıl önce başladı. Gönlümüzü verdiğimiz “gönüllü harekete” yazılarımızla da katkıda bulunmak  doğrusu anlatılmaz ama yaşanır bir duygu. Gönüllü yazarlık en başta, bana “yazabileceğimi” gösterdi. Her ay , “bu ay yazı yazmak için  alıcılarımı iyi açmam gerek” yollu cümleler kurmama ve uygulamama vesile oldu. Küçük bir tabelayı, kocaman gövdeli bir ağacı  zihnimde tutmamı sağladı. Yazmanın aslında dünyaya imza atmak için önemli bir yol olduğunu göstermek açısından fırsat sundu.  Gönlünü açabilen herkesi sofrasına davet etti bu köşe. Köşe kapmaca değil, köşe yapmaca oynattı bize.

Not:

Gönüllü yazarlık başvurusu için gonulluyazarlik@gmail. com adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Gelen yazılar site editörümüz tarafından değerlendirilecektir.

Bölgede Son Durum

Bu ay “Niyetimiz Sevindirmek” projesiyle çalkalandı sitemiz. İstanbul’dan, Sakarya’dan Erzurum’dan, Adana’dan, Isparta’dan, Konya’dan, Şanlıurfa’dan sevinme ve sevindirme haberleri geldi. Hakiki bayramı hep beraber yaşadık. Tek dermanımız derd’imiz olmaya devam ediyor.

Ay’ın Hareketli Çocukları

kemalyetkin, Rabia drms, _seyyah_, Safa Alkan, triyandafil, NyznHt, Galip, sonbahar, safa, Mkaman


Abdurrahman Çetinkaya'ın Yazısı.