1-) Osman Nûri Topbaş Hocaefendi’nin hediye  olarak verdiğiniz Hakk’a Adanmış Gençlik isimli kitabı çok  güzel. Bu kitabı nereden temin edebilirim, kaç  paraya satılıyor?

Önce üzücü haber: Bu kitabı şimdilik satın almak mümkün değil.

Şimdi de sevindirici haber: Bu kitap sadece Genç’e abone olanlara ya da aboneliğini yenileyenlere hediye. Çok kurnazız di mi? :)

2-) Genç Dergi’de yazmak için ne yapmam lazım? Bir ayrımcılık söz konusu mu? Hani torpil falan?

En sık aldığımız sorulardan biri bu. Biz ilk olarak, yazılarınızı Metin Karabaşoğlu abimize yollamanızı tavsiye ediyoruz. Kendisi Yazı Atölyesi köşemizde yazarlık eğitimi veriyor. (Bkz: 60. Sayfa) Eğer orada bir başarı ve devamlılık gösterirseniz, Genç Dergi’ye transfer olmanız an meselesi. (Bkz: Cihan Taştan)

Diğer bir alternatif olarak www.gencgonulluyuz.biz sitemiz var. Orada köşe yazarlığı ile başlayın, eğer müspet bir gelişme olursa, zaten sizi havada yakalarız. (İrtibat: gonulluyazarlik@gmail.com)

“Beni bu kadar uğraştırmayın, kendime güveniyorum ve dergide başarılı olacağıma inanıyorum” diyorsanız, yazınızı doğrudan  dergimize yollayın, biz bakalım, değerlendirelim.                                       (editor@gencdergisi.com)

3-) Dergim geç geliyor ya da bazen hiç gelmiyor! Çok sıkıldım bu durumdan, Genç’i bırakacak duruma geldim, ne yapayım?

Dergimiz zamanında size ulaşsın diye elimizden geleni yapıyoruz. Çoğunlukla bizden kaynaklanmayan problemler, bu tür  aksamalara sebep oluyor. Derginiz gelmediğinde ya da geç geldiğinde, lütfen hemen bizi arayın ya da mail atın. Gereğini hemen  yapmaya hazırız. (Tel: 0212 671 07 00 -148 Mail: veyselatmaca@ altinoluk.com)

4-) İçim içime sığmıyor, deli dolu bir gencim. Genç Gönüllüler’e katılmak ve faydalı olmak istiyorum insanlara, ne yapmalıyım?

Bizi en çok heyecanlandıran sorulardan biridir bu. Böyle bir talep geldiğinde, bir kişi daha “dertlenmeye” talip olmuş, bir kişi daha başkaları için yaşamaya aday olmuş diye düşünüyoruz. Sizin şahsınızda bu soruyu soran herkesi tebrik ediyoruz. Genç Gönüllüler’e  katılmak için iletisim@gencgonulluler.com adresine bir mail atamanız yeter. Biz size geri döneriz.

5-) Harun Kırkıl’ın yazıları neden yok, artık yazmayacak mı? :)

Biz de kara kara düşünüyoruz bu konuyu. “Harun Kırkıl geri dönsün diyen yüz kişi” bulabilirsem ikna edeceğim kendisini. Latife bir yana, Harun Kırkıl Genç’in olmazsa olmazıdır, biraz dinlendi, Ocak’ta aramızda inşallah.

6-) Rüyamda yazarlarınızdan Sinan Özgenç’i gördüm, bu neye işaret?

Yani pek hayra işaret gibi durmuyor. :) Siz iyisi mi rüyanızda Adem Ergül’ü görünceye kadar zorlayın, sonra konuşalım.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.