Volkan Genç

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) 8. Uluslararası Gençlik Buluşması’nı 40 ülkeden 100 öğrencinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ve farklı ülkelerdeki Müslüman gençleri bir araya getiren İDSB bu yıl da büyük bir ilgi gördü. Konferansa Uluslararası Genç Derneği de (UGED) davet edildi.

Açılışı Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşma Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından davetli kuruluşların açılış konuşması ile devam eden programda, UGED adına açılış konuşmasını kurumsal iletişim koordinatörü İbrahim Özkahyaoğlu gerçekleştirdi. Özkahyaoğlu aynı zamanda buluşmanın ikinci günü moderatörlük yaptı.

Kuruluş amacının İslam dünyasındaki Müslümanları sivil bir çatı altında birleştirmek olan İDSB’ye kişiler değil sadece sivil toplum kuruluşları üye olabiliyor. Yalnızca İslam ülkelerindeki Müslümanların değil dünyanın neresinde olursa olsun tüm Müslümanların sesini duyurabileceği, sorunların tartışılıp çözüme ulaştırılabileceği bir kuruluş olmayı hedefleyen İDSB büyük bir hızla faaliyetlerini sürdürüyor.


GENÇ'ın Yazısı.