Yusuf Ertural

Genç Gönüllüler, Suriye’deki sıkıntılı ortamdan ülkemize sığınan ve içerisinde boyun kısmından aşağısı felçli, kıyafetlerine monte edilmiş bir yığın demir malzeme ile ayağa kalkıp, etrafındakilerin desteğiyle, çok zor şartlarda azar azar yürüyebilen öğretmen bir hanımefendinin olduğu 8 kişilik bir aileye kucak açtı.

Hayırsever yakınları ve çevreden aldığı destekle yurdumuzun bir köşeciğinde kendilerine bir mesken edinebilen ailedeki felçli öğretmen hanımın akülü bir engelli aracı ihtiyacını hisseden Genç Gönüllüler, her zamanki gibi kısa bir sürede koordine olarak, Almanya’daki Genç Gönüllülerin de desteğiyle, akülü bir engelli aracı temin ederek bu “muhacir” aileye teslim etti.

Konuyla ilgili hislerini bizimle paylaşan öğretmen hanım, kampanya afişinde bulunan, Muhterem Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’ye ait “-Suriye’den ülkemize sığınan kardeşlerimiz Muhacir’dirler. Ensar Muhacir’lere nasıl muamelede bulunduysa, biz de onlara aynı muamelede bulunmalıyız.” cümlesinden çok etkilendiğini söyledi ve maddi manevi katkıda buluna herkese uzun uzun dualar etti.


GENÇ'ın Yazısı.