Allah sizden razı olsun abiler ablalar. Bu ne kadar güzel bir dergidir yahu. Her ay gözüm yollarda bekliyor ve büyük bir heyecanla okuyorum. Bize bu imkânı tanıdığınız için size sonsuz minnettarım. Avusturya’dan kucak dolusu selamlar. Sizi Allah için çok seviyoruz. (Elif Bilen)

Bizlere güç ve heyecan aşılayan duygu ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz. Destekleriniz, sevginiz ve dualarınızla yol alıyoruz ve bunları şükrümüzü artıran bir artı değer olarak her daim hissediyoruz. Bu vesileyle çalışmalarımızı daha da güzel hâle getirebilmek için gayreti kuşanıyor, daha güzel işler ortaya koyabilmek adına sürekli taze bir heyecan atmosferinde kalmaya özen gösteriyoruz. Kıymetli bir dostumuzun söylediği gibi: Klasik bir dergi olmak istemiyoruz; bir dergi klasiği olma yolunda azimle çabalıyoruz. Bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza selamlar, sevgiler…

Ağustos ayında gördüm ki benim sorumu farklı iki kişi daha sormuş. (Ödüllü Test’i Google’dan araştırabilir miyiz?) Başlığı görünce benim de sorum var diye heveslenmiştim ama yokmuşum, üzülmedim desem yalan olur. :) Paylaşmak istedim :) (Esra Karakaya)

Siz üzülmeyin diye bakın bu ay sorunuzu koyduk. Bir okuyucumuz bile üzülse biz rahat edemeyiz. Oldu mu? :)

Ben bir fikir önermek istiyorum: Bu Tihaber ekini acaba bir karikatür dergisi mi yapsak veya böyle biz gençlere örnek olacak hikaye tarzı bir dergi mi yapsak acaba? Hayırlı günler... (İhsan Emre Bulut)

Dergimizin çok çeşitli ekleri oldu bugüne kadar. Sanırım en çok sevilenlerinden biri CafCaf idi. Daha sonra Tarih Gastesi de iyi tuttu aslında. Gördüğümüz kadarıyla onun da hayranları epey vardı. Şimdi ise Tihaber ile yola devam ediyoruz. Sinan Özgenç’in kıvrak zekası ve seçkin seçkisi sayesinde renkli şeyler ortaya çıkıyor diye düşünüyoruz. Lakin son sözü söyleyecek olan okuyucudur her zaman. Tihaber’in de vadesi dolduğunda teklifinizi değerlendireceğiz inşallah. Selam ile kalın efendim…

Derginize ilk çıktığı günden beri aboneyim. Gerçekten cana derman. Allah razı olsun emektarlarından... Maruzatıma gelince; bu dergide sevdiğim bazı yazarları ısrarla görmek istediğimi belirtmek isterim. Eminim onların da gençlere söyleyecek çok şeyi vardır. (Büşra Kumru)

Size de güzel duygu ve düşüncelerinizden dolayı çok teşekkür ederiz efendim. Çizgimizi bozmadan, kalitemizi sürekli artırarak, özgün ve güçlü bir muhteva ile yol alma niyetimiz var. Bu uğurda gayreti kuşandık, Allah’tan muvaffakiyetler diliyoruz.

Sevdiğiniz yazarların dergimizde yazması konusunda ise şunları söyleyebilirim: Nasip olursa, Ekim ayında hem tasarım hem de muhteva anlamında güçlü ve ses getirecek yeniliklerle karşınızda olmayı planlıyoruz. Bu anlamda tekliflere ve tavsiyelere açığız, lütfen fikirlerinizi bizimle paylaşın. Birlikte güzel şeyler yapacağız inşallah…

Derginiz için ne yapabilirim? (Ahmet Atik)

Siz sadece abone olun, biz gerisini hâllederiz efendim. ;)

Latife bir yana, yazılarınızla, haberlerinizle, röportajlarınızla dergimizi daha da güçlendirebilirsiniz. Sitemiz içinde önemli ve beğeni toplayan bir bölüm olan Genç Haber Merkezi’ne güncel ve kısa paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bulunduğunuz liselerde ya da üniversitelerde GENÇ Söyleşileri ya da GENÇ Şölenleri için zemin yoklayabilir, bunlara öncülük edebilirsiniz. Dergimizi sadece okumakla kalmayıp Genç Gönüllüler’e katılabilir, bu sayede dergimizde teorik olarak anlatılanları pratik hayata taşıyabilirsiniz... Sözün özü, bizler birlikte Ebedî Gençlik hedefiyle çok şey yapabiliriz. Yeter ki heyecanımız sönmesin… Vesileleri fırsat bilenlere ne mutlu…

Madem geçen sayıda Test sayfasıyla ilgili herkes eteğindeki taşları döktü, ben de aklımdaki soruyu soruyorum o zaman: “Dostum, bu sayıda İlla Edep hediye ediyorlarmış, sen de gönder de kazanma şansımız artsın” diye cevapları birkaç arkadaşımıza göndermek caiz midir? :) (Sümeyye Kuş)

Hımm, geçen sayıda göstermiş olduğumuz genişlik yelpazesi daha da açılmak istenmekte… Ne yapsak acaba.. :)

İşin doğrusu, herkes testi kendi çabası ve bilgisi ile çözse daha hoş olur. Böylesi diğer insanların emeklerine ve ümitlerine saygı anlamında daha adaletli bir davranış şeklidir.

Hani bazen hocalar “kitaplar açık kalabilir ama birbirinizle konuşmak yok” diyerek sınav yaparlar ya, işte bizim testimizin de mantığı biraz böyle. Herkes kendi çabasıyla her şeyi yapabilir lakin birbirinize söylemek yok, tamam mı? :)

Dertli Sözlük sizce kaç yıl sonra kapanır? (Abdullah Tutar)

Bu soruyu Dertli Sözlük ekibi aman duymasın, kızarlar size. Çünkü onlar kaç yıl sonra kapanacaklarını hiç düşünmediler, düşünmeyecekler. Hatta hiç kapanmayacaklarına inanıyorlar. Çünkü onlar “yazdıklarımız günün birinde daha da anlamlı olacak, biz kelimelere can katıyor, biz gönüllüğün ve dertli olmanın temel kodlarını işliyoruz, biz ağyar için sözlüğüz, yâr için gözlüğüz” düşüncesiyle hareket ediyorlar. Sorunuz vesilesiyle herkesi Dertli Sözlük’e beklediğimizi belirtir, bu güzide kervanda kendinize has kelimelerle bir yer bulmalanızı tavsiye ederiz. www.dertlisozluk.com

Derginizin tirajı kaç? (Fatih Yar)

Sorunuzun cevabı bu başlıkta gizli: http://gencdergisi.com/3728-mechulde-bereket-vardir-.html

Hadi bakalım, bilen olacak mı? :)


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.