Mert Ünal

Türkiye genelinde gönüllülük esasıyla gayret gösteren Uluslararası Genç Derneği çatısı altındaki Genç Gönüllüler, geçtiğimiz ay önemli bir projeye imza attı.

“Hangi üniversiteyi seçsem acaba, hangi bölümde okusam daha iyi olur, gideceğim şehirde nerede kalabilirim?” gibi sorularla kafaları bir hayli meşgul olan tercih aşamasındaki öğrencilerin elinden tutan Genç Gönüllüler, “Bilinçsiz Tercih Yasaktır!” sloganıyla öğrencilere ışık tutmak için çabaladılar.

Projenin koordinatörü Bilal Çankır kamuoyuna şöyle seslendi: “Küçük bir örneğini sergilediğimiz bu proje daha da büyümeli ve ülkemizin her tarafına yayılmalıdır. Çünkü liselerde bu anlamda yeteri kadar bilinç verilemiyor öğrencilere. Anne ve babalarsa çoğu zaman çaresiz kalıyorlar, ne yapacaklarını, evlatları için neyin hayırlı olacağını kestiremiyorlar. Bu anlamda biz iki senedir gönülleri ferahlatmaya, bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Ve sadece liseliler için değil, yüksek lisans ve doktora programları için de yapacağız aynı şeyi. Genç arkadaşlarımız bizler için çok değerli. Bir kişiye bile faydamız olduysa kendimizi bahtiyar sayıyoruz çünkü bir kişinin doğru tercihi bir ömür sürecek olan güzel açılımların başlangıç noktası demektir.”

İrtibat: [email protected]


GENÇ'ın Yazısı.