Zaman ne de çabuk geçiyor. Elinizdeki sayı ile altı seneyi geride bırakmış olduk. Türkiye gibi dergiler mezarlığı olan bir ülkede bu tür bir seyir şükürden başka hangi sözle ifade edilebilir ki? Hamdolsun. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan siz okuyucularımızın teveccühüne teşekkür ediyoruz. Sesimize ses verdiniz, çağrımızı karşılıksız bırakmadınız. Doğrusu bir dergi maddi imkân olmaksızın çıkamaz, ama devamlılığın oluşması için derginin tat vermesi de esastır. Bu da okuyucu teveccühü ile olur. Bu anlamda siz GENÇ’in tadı, tuzu oldunuz. Sizinle kurduğumuz o bereketli bağ ümit ve dua ediyoruz ki güçlenerek devam etsin. Şundan eminiz: Sizi dinlemeye, görüş ve önerilerinizi dikkatle değerlendirmeye, Anadolu seyahatlerimiz, buluşmalarımız ve şölenlerimizle nabzınızı tutmaya devam ettikçe tadımız, tuzumuz değişmeyecek, biz neşvemizi, kıvamımızı ve dokumuzu muhafaza edecek, hep GENÇ kalacağız.

***

Yeni döneme bir takım şekil değişiklikleriyle girdik, umarız beğenirsiniz. Yeni abone kampanyamız da başladı. Birinci sayfada gördüğünüz gibi bu sene abone olacak okuyucularımıza iki kitap birden hediye ediyoruz. Geçen sayıda yeni dönem abone hediyemizin Mehmet Köprülü’nün “Peygamber Efendimizden 365 Örnek Davranış” isimli eseri olacağını duyurmuştuk. Bu süreçte tatlı bir sürpriz oldu ve biz geçen seneki gibi iki kitap birden hediye etmeye karar verdik. “Hak Din İslam” adındaki ikinci kitap, dergimize ilk sayısından bu yana hamiliği ile şeref veren Muhterem Osman Nuri Topbaş Hocamıza ait. Modern zamanların kafası karışıkları başta olmak üzere yerli yabancı herkes için, dinimize ait en doğru ve sahih izahları bulabileceğiniz bu kitap, Peygamber Efendimizden 365 Örnek Davranış ile birlikte çok güzel bir ikili oluşturdu. Umarız istifadeye medar olur.

***

Geçtiğimiz yaz GENÇ Gönüllüler Afrika çıkarması yaptılar. 34 kardeşimiz Gana’da İsa ve Nasrüddin Bey gibi dostlarımızın yardım ve vesilesi ile çok bereketli sosyal sorumluluk projelerine imza attılar. Dosya konumuz bu güzel seyahatin gönle sürur veren mahsullerinden faydalanarak hazırlandı. Kardeşlerimizin dönüşlerinde getirdikleri enerji, sözlerindeki heyecan, gönüllerindeki duruluk, bize verdikleri yazı, fotoğraf ve tespitlere de yansıdı. Biz, dosyayı hazırlarken çok istifade ettik, onlardan mülhem bir ifade ile Rabbimizin kalplerimize dokunduğunu hissettik. Eminiz ki siz de aynı şeyleri hissedeceksiniz.

***

Ekim, birçok faaliyet, proje ve adım için yeni başlangıçlar dönemidir. Bizim için de öyle: Dergimiz, Uluslararası GENÇ Derneğimiz, GENÇ Gönüllülerimiz, GENÇ Akademimiz, şölenlerimiz, buluşmalarımız ve en önemlisi bütün bunlara kaynaklık teşkil eden derdimiz, yani kendimize dair muradı bulma ve o istikamette aşk, şevk ve hizmetle yaşama gayretimiz, hepsi Ekim ayında yeniden bismillah bekliyor. Biz de her dem yeniden doğma, hiç pörsümeme heyecanına sizi de ortak ederek yeni döneme tekrar “bismillah” çekerek başlıyoruz. GENÇ olmak sürekli bismillah demek değil midir zaten?

Yeni sayıda buluşmak ümidiyle Allah’a emanet olunuz.


Mehmet Lütfi Arslan'ın Yazısı.