Peygamber efendimiz (s.a.v) yüzyıllar önce söylemiş ve kıyamete kadar da bizlerin yolunu aydınlatacak o güzel sözlerini dergide bir hadis başlığı altında bir veya birkaç tanesini yorumlayıp örneklerle daha iyi pekiştirebileceğimiz bir yazı dizisi hâlinde oluşturabilir misiniz? Bu dergiden çok ama çok önemli bilgiler alıp elimden geldiğince hayatıma da uygulamaya çalışan bir insanım, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. (Mustafa Zafer ALKIŞ)

Mustafa bey ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz öncelikle. Güzel bir soru sormuşsunuz, tevafuk oldu, bizim de güzel bir cevabımız var:

Nasip olursa yeni dönemde iki eşsiz kitap hediye edeceğiz. Bunlardan biri, sorduğunuz sorunun doyurucu bir cevabı niteliğinde: Peygamber Efendimiz’den 365 Örnek Davranış.

Kanaatim şu ki, Mehmet Köprülü’nün hazırladığı bu kitap zihinlerimize ve gönüllerimize şifa olacak. Ve bu kitap vesilesiyle aramızdan bir kişi, sevdiği bir yakınıyla birlikte kutsal beldelere gidecek… Detaylar diğer sayfalarda…

Derginizi çok seviyorum, bir de arada bir hediye verse (genç takvim, not defteri, genç kalem gibi :)) baktıkça sizi hatırlasam ne güzel olur... (Rana Yalçınkaya)

Rana hanım size de ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz. Dergimizi severek ve ilgiyle takip edenlerin olması bizlere moral veriyor, heyecan aşılıyor, bunu bilmenizi isterim.

Hediyelere gelirsek… Nasip olursa, yedinci yıl hediyemiz olarak iki harika kitapla karşınızdayız. “Bundan güzel hediye olamaz” dediğinizi duyar gibiyim. :) Latife bir yana, inşallah hediye kitaplarımızın beğenileceğini umuyoruz. Bahsettiğiniz türde hediyelerimiz ise sene içinde kapınızı çalabilir, her an hazır olun. ;) Selamlar.

Ağustos sayımızda çıkan Can Damlaları köşemizdeki “Ölü Kalplere İşittiremezsin” yazısı Eylül sayımızda da “Belki İnsafa Gelirler” başlığı altında tekrar yayınlanmış. Acaba bunda da var mıdır bir hikmet? :) Yani tekrarda bereket vardır mı diyoruz? :) Özellikle bu köşeyi takip ediyorum, Allah eksik etmesin diyorum. :) (Halime Altundeğer)

Ah ah, nasıl çıkacağız şimdi bu işin içinden? :)

İşin doğrusu, tashih işlerinden sorumlu yazı işleri ekibimiz bu hadise vesilesiyle sınıfta kalmış oldu. :) Yedinci yılımızın ilk sayısında, nazarlık olarak dursun bir yerde. :) (Yazı işleri ekibinin yedinci yıl sevincinden gözleri bağlanmış olabilir.)

Sorunuzda da belirttiğiniz gibi, tekrar etmiş olduk. Tekrar ise, yüz seksen kere bile olsa güzeldir demiş atalarımız. Sizin dediğiniz gibi, bir hikmete binaen böyle olmuştur, vardır bunda da bir hayır deyip, bu hatamızı böyle tevil edelim ve affımızı talep edelim. :)

Genç Gönüllüler ne yapıyor, bu aralar bir sessizlik var sanki? (Selman Sak)

Genç Gönüllüler’in sürekli hareket hâlinde olduğunu, sessizliğin ve sakinliğin anormal algılandığını bu sorunuzla ortaya koymuş oldunuz, bu anlamda teşekkür ederiz.

Sorunuzu Genç Gönüllüler Türkiye Koordinatörü ile paylaştım. Söylediği ilk şey şu oldu: “Haklı, biraz sessizlik var şu an. Lakin bu; fırtına öncesi sessizlik, inşallah yeni dönemde çok güzel faaliyetlerle karşılarında olacağız!”

Böyle güzel bir cevap yeterlidir diye düşündüğüm için fazla söze hacet görmüyorum. Ebedî Gençlik koşumuz devam edecek…

Geçen yılki Genç Şöleni aklımızdan çıkmıyor. Hatırladıkça gülüyor, hatırladıkça dertleniyoruz. :) Bu sene de Muradiye kurumlarına özellikle Nenehatun’a gelmenizi dört gözle bekliyoruz. :) (İlknur Birdişli)

Geride bıraktığımız altı yıl içinde, Türkiye’nin çeşitli illerinde birbirinden güzel gençlik şölenlerine imza attık. Dediğiniz gibi kah güldük, kah dertlendik. Bizler için sahaya inme, daha çok gönülle/gönüllüyle buluşma vesilesi oldu bu şölenler. Heyecanımızı, şevkimizi, çalışmalarımızı ve mesajımızı daha yakından duyurmanın telaşıydı hepsi.

İnşallah yedinci yılımızda da yollarda olacağız, şölenler vesilesi ile kapılarınızı çalıp heyecan tazeleyeceğiz. Bu anlamda talep ve tekliflerinize açığız. Gitmeyi düşündüğümüz çok yer var, planlar yapıyoruz, lakin sizlerden “buraya da gelin” çağrıları beklediğimizi de unutmayın...

Genç Dergi’nin geride kalan altı yılını özetler misiniz? (Merve Gümüş)

Altı yılı özetlemek… Bunu yapabiliriz lakin kanaatimiz o ki, böyle bir şeyi bizim değil sizlerin yapması daha anlamlı olur.. Bu yüzden, sayfa üzerindeki kutucuklarda dergimizin altı yılı ile ilgili kısa-kısa görüşleri paylaşıyoruz sizlerle, buyrun…


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.