Betül Işık / Genç Haber Merkezi / @birtstisu

İstanbul’daki Genç Gönüllü Kızlar olarak, yeni dönem açılışımızı 7 Ekim Pazar günü, Genç Dergi binasında, saat: 14:00’de yapacağız.

Rabia Brodbeck ve Rabia Gülcan Kardaş`ın katılacağı programımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

İtribat: [email protected]

Sene içinde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz faaliyet planı şöyle:

DÜZENLİ TOPLANTILAR

İki haftada bir gerçekleşen mutat toplantılarımızda dünya ve Türkiye gündemi masaya yatırılıyor, kavramlar üzerine çalışma yapılıyor ve hayatımıza zenginlik katabilecek abide şahsiyetler konuşuluyor. Ayrıca bu sene Hadis Okumaları başlığı altında yeni bir çalışma başlatmayı hedefleniyoruz.

SEÇKİN MAKALE OKUMALARI

Her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz makale okumalarında, bir konuyu detaylı olarak araştırarak, okuyarak ve sonuçlandırarak kısa zamanda verimli ve kaliteli bilgi edinme fırsatı sunuyoruz. Her hafta toplanmış olmanın verdiği samimiyet ile de muhabbetimizi arttırıyoruz.

KİTAP KRİTİKLERİ

Üç haftada bir gerçekleşen kitap kritiklerinde birbirinden değerli yazarlarımızın eserleri enine boyuna ele alınarak değerlendiriliyor. Böylelikle yıl içerisinde kitap okumakta zorluk çeken kişilere, kaliteli ve güzel bir fırsat sunuyoruz. Kahve ve çikolata ikramlarının da eşlik ettiği programımızda konuşulanlar zihnimizin çekmecesinde güzide yerlerini buluyor.

GEZİLER

“Yol açık yeter ki sen yola çık” düsturundan hareketle yollara düşüyor, İstanbul içinde yer alan tarihi ve kültürel mekânları tanıma fırsatı sunuyoruz. Eşsiz bir medeniyetin mirası üzerinde tefekkür ederek yolculuğumuzun manevi boyutunu da unutmuyoruz.

ZİYARETLER VE MİSAFİRLER

Bilgi, tecrübe, hâl ve fikirlerinden istifade edebileceğimizi düşündüğümüz değerli insanları muhabbetle ağırlıyoruz. Bu çok özel muhabbetlerle maddi ve manevi tazelenmişlik hissini yaşıyor, bir ömürlük tecrübeleri birkaç saatte derleme imkânı buluyoruz. ŞİİR

VE FASIL GECELERİ

Muhabbeti tazeleme geceleri olarak da adlandırdığımız bu özel gecelerde kanun, def, ney eşliğinde icra edilen eserler ile gönül yorgunluğumuzu gideriyor, şiir ile hemhâl olmuş dostlar sayesinde mana âleminin derinliklerine yolculuk yapıyoruz.

***

 


GENÇ'ın Yazısı.