Mustafa Özdoğan / Genç Haber Merkezi

Dün akşam Suriye’den bomba atıldı, 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. Suçsuz, günahsız, savaşla alakası olmayan 5 kişi… Ardından bizde bombaladık Suriye’yi, belki orada da suçsuz insanlar hayatını kaybetti. Peki, elimize ne geçti? Ortam iyice gerildi…

Bugün tezkere çıkacakmış savaş başlayacakmış konuşuluyor. Savaş çıksa ne olacak? Gidenler geri gelecek mi? Bir kazanan olacak mı? Ya da Ortadoğu’daki geçmişe bakalım; Önceki savaşlarda ne oldu? Kim kazandı? Kimin yüzü güldü? Bugüne kadar Müslümanlar arasında yapılan savaşlardan kim kârlı çıktı? Ben bu soruların cevabına baktığımda sakin olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Biz Hillary Clinton’ın dehşete kapılmasıyla hareket etmemeliyiz.

Bir arkadaş artık savaşmamız gerektiğini, kendimizi vefat edenlerin ailesinin yerine koymamızı söyledi. Esat veya Esat zihniyeti düşmedikten sonra Müslümanın Müslümanı vurması, ülkenin evlatlarının ölmesi 5 kişiyi geri getirir mi? Ya da bu kardeş katliamı o insanları mutlu eder mi?

Savaşmak, öfkelenmek, kırmak, dağıtmak kolay, önemli olan sabretmek, sükûneti koruyabilmek… Bana kalırsa bu süreçte gaza gelmemeli, tahrik olmamalıyız.


GENÇ'ın Yazısı.