Tûba Türkben / Genç Haber Merkezi

Kahve-Çikolata-Kitap Kritikleri Devam Ediyor!


Kahve; bulunuşu çok önceki asırlara dayanan, bir paşa vesilesiyle Yemen’den saray mutfağına gelip baş köşede yer bulan ve o zamandan bu yana “Türk kahvesi” diye diyarlara nam salan içecek. Çikolata; kakao ağacının keşfedilmesi, Maya ve Azteklerin bunu suyla karıştırması sonucu oluşan, verdiği enerjinin yanı sıra damakta eşsiz tat bırakan yiyecek. Ve kitap; sözlükte “bir kenarından birleştirilip iki kapak arasına tutturulan sayfalar toplamı” denilse de, anlamını yalnız okuyanın kavrayabileceği, ne tadının ne de etkisinin bir başka şey üzerinden asla mukayese edilemeyeceği, hatta türüne kolayca nesne denilip geçilemeyen şey.

Bu üç ismi kardeşlik ve dostluk atmosferinde birleştiren Kahve-Çikolata-Kitap Kritikleri yeni dönemde hız kesmeden devam ediyor. İstanbullu Genç Gönüllü Hanımlar, bu yıl kitapların kritiğini birebir yazarlarıyla yapıyor. Ayda bir gerçekleşecek bu etkinliğin ilk konuğu, “Görme Bahçesi” isimli kitabıyla Yıldız Ramazanoğlu.

“Son zamanlarda Türkiye ve dünyada yaşanan olaylara farklı bir pencereden bakmak” ve “Türkiye’nin ortak vicdan tecrübesi”ni anlamak üzere, 21 Ekim Pazar 14.00’da Üsküdar’da buluşacaklar. Siz de katılmak isterseniz bir mail veya telefon kadar yakınlar. 30 kişinin yer alacağı bu ekipte yerini almak isteyen hanım kardeşlerimizin acele etmesinde fayda var.

Not: Programa katılacak arkadaşların 21 Ekim’e kadar “Görme Bahçesi” kitabını okuyup sorular çıkarmalarını ve notlar almalarını rica ederiz.

İrtibat: [email protected] / 0555 651 67 09 


GENÇ'ın Yazısı.