İbrahim Özkahyaoğlu / Genç Haber Merkezi

Üniversite öğrencilerine yönelik eğitim faaliyetlerini sürdüren Uluslararası Genç Derneği’nde Medya Akademisi başlıyor. 26 Kasım’da başlayacak ve beş hafta sürecek Akademi’de medya derslerinin yanı sıra Proje Eğitim Programı, Pratik Dil Okulu ve Özel Gündem Buluşmaları gerçekleştirilecek. Sertifikalı, ücretsiz eğitim programına davetlisiniz...

MEDYA HAYATIN MERKEZİNDE!

Uluslararası Genç Derneği yeni dönem eğitim faaliyetleri başlıyor. 26 Kasım-30 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 5 haftalık Medya Akademisi kapsamında, Proje Eğitim Programı, Pratik Dil Okulu ve Özel Gündem Buluşmaları gerçekleşecek. Medya Akademisi programı çerçevesinde Medya Okuryazarlığı-İletişim dersleri; Genç Dergi Editörü Yrd. Doç. Dr. M. Lütfi Arslan tarafından verilecek. Bu seminer kapsamında katılımcıların medyayı çok yönlü olarak değerlendirme ve yorumlama becerisi kazanabilmeleri hedefleniyor. Genç Dergi Yazı işleri Müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar ise Yazı işleri, Dergicilik ve Editörlük başlıklı seminerinde, “Bir dergi nasıl çıkar?”, “Hangi aşamalardan geçer?”, “İçerik nasıl oluşturulur?” gibi sorular etrafında dergiciliğin inceliklerini aktaracak. UGED Kurumsal İletişim Direktörü İbrahim Özkahyaoğlu ise Habercilik, Sosyal Medya ve Kurumsal İletişim seminerinde, haber yazma teknikleri uygulamalı olarak aktarırken, kurumsal iletişim ve sosyal medya servisleri hakkında notlar aktaracak.

GÖRSEL MEDYA BULUŞMALARI BAŞLIYOR

Medya Akademisi kapsamında gerçekleşecek Görsel Medya Buluşmaları’nda ise, Ali Murat Güven; film gösterimleri ve sinemaya değineceği Sinema, Sanat ve Hayat seminerlerini verirken, Murat Çeri Uygulamalı Film Atölyesi’nde bir sinema filminin çekim aşamalarını uygulamalı olarak anlatacak. Gazeteci Taha Kılınç ise Arap Baharı ve Sosyal Medya Servisleri adlı seminerde, Arap Baharı sürecinde çokça konuşulan sosyal medyanın rolünü katılımcılarla paylaşacak. Televizyoncu Murat Erker ise, Medya ve İletişim Yönetimi başlıklı seminerde, medya ile kurulacak iletişim ayrıntılarını ele alacak.

PROJE EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Uluslararası projelere imza atan UGED bünyesinde bulunan Proje Ekibi’nin hazırladığı Proje Eğitim Programı kapsamında, bir projenin yazım aşamalarının ve detayların anlatıldığı PCM Eğitimi’nin yanı sıra, akademik disiplin kazandıracak Araştırma Yöntem ve Teknikleri Seminerleri düzenlenecek. PCM Eğitimi, Genç Proje Ekibi tarafından düzenlenirken, Araştırma Yöntem ve Teknikleri dersini Yrd. Doç. Dr. Ekrem Tak verecek. UGED Eğitim Programı’nda bu dönem başlayacak Pratik Dil Okulu kapsamında, Pratik İngilizce ve Osmanlıca dersleri katılımcıları bekliyor.

ÖZEL GÜNDEM BULUŞMALARINA KATILIN!

UGED Eğitim Programı kapsamında gerçekleşecek Özel Gündem Buluşmaları’nda Yrd. Doç. Dr. M. Lütfi Arslan’ın katılımıyla gerçekleşecek 19 Buluşmaları ötelerin derdi ile dertlenmiş ölümsüz metinlerin müzakere edildiği bir hasbıhal ortamı sunacak. Ali Furkan Ünsal moderatörlüğünde toplanan Genç Hukukçular Kulübü, her çarşamba Türkiye’nin en önemli hukuk adamlarını hukuk öğrencileri ile buluşturacak. Bilal Çankır modaretörlüğünde gerçekleşecek İşletme Kulübü, alanında uzman isimleri gençlerle buluşturacak.

Online Kayıt için tıkla: http://gencdernegi.org/basvur/

Detaylar için iletişim: 0216 532 00 41- 42


GENÇ'ın Yazısı.