Ödüllü Test’i çözüyordum. Ödülün Akif’in Meali olduğunu öğrenince cevapları isteyenler oldu. Verdim gitti. Caiz midir bu bir, ikincisi ödülü onlardan biri kaparsa Meal’i benim almam daha doğru değil midir, üçüncüsü Genç yüzünden aramız bozulur mu? :) (Mesûde Açıkgöz)

Mesûde Hanım, sorduğunuz soruya benzer şeyler daha önce de sorulmuştu. Biz prensip olarak herkesin testi kendi başına çözmesini tavsiye ediyoruz. Değerlendirme ve sonuç açısından en adil olanın bu olduğuna inanıyoruz. Sadece şöyle bir istisnamız var: Çok zorlananlar azıcık kopya çekebilir. :)

Evet durum böyle. Siz siz olun diğer katılımcıların da hakkına girmemek için doğru cevapları yaymayın. Hem böyle yaparsanız kazanma şansınız daha çok olur, kimse ile de aranız bozulmaz. ;)

Hediye kitap vesilesi ile vaad ettiğiniz umre acaba kaç gün olacak? Ayrıca, geçenlerde de söylemiştim ama tekrar söylemek isterim. Bu Tihaber ekini değiştirsek mi? Daha mizahi vb. mi yapsak? (İhsan Emre Bulut)

Umre hediyemiz on beş gün sürecek nasip olursa. Hangi tarihler arasında olacağı ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

Tihaber ekimizle ilgili teklifinizi ise not etmiştik bir yere. Şimdilik bir değişiklik görülmüyor. Kendi içinde bir çizgi tutturdu ve güzel bir okuyucu kitlesine sahip. Yenilik zamanı yaklaştığında tekrar gözden geçireceğiz ve istişarelerde bulunacağız. Ya nasip..

Genç Dergi olarak, reklam konusundaki sorumuza verdiğiniz cevaptan dolayı teşekkür ederim. Verdiğiniz cevapla benim gibi birçok arkadaşın kafasındaki soru işaretini gidermiş oldunuz. Kısacası Genç Dergi’ye yakışanı yaptınız. Selam ve dua ile. (Mustafa Akça)

Biz de size teşekkür ederiz Mustafa Bey.

Daha önce de söyledik, yine hatırlatmak isterim: Hatalarımız ya da hata olduğunu düşündüğünüz durumlar karşısında, lütfen bir şekilde bizlere ulaşın, duygu ve düşüncelerinizi paylaşın. Emin olun bu katkılar bize çok fayda sağlıyor, yürüdüğümüz yolda bizleri her daim hayra çağıracak dostlarla birlikte olduğumuzu hatırlatıyor.

Genç Dergisi’nin Kasım sayısına baktığımızda bir okuyucunun ilgisini çekebilecek çok farklı konuların ele alındığını, çok farklı yazıların yazıldığını görüyoruz. Hukuk, tarih, tıp, futbol, siyaset, fotoğraf ve hatta mimari ile ilgili bir genel kültür takviyesi niteliğinde çok hoş yazılar var. Ancak tek eksik “ekonomi” alanıdır benim kanaatimce. İşletme, iktisat, maliye gibi günümüzde ilgileneni hayli fazla olan konulara da derginizde yer veremez misiniz? (Hasret Ali Genç)

Hasret Ali Bey, öncelikle dergimize olan ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etmek isterim size. Görünen o ki sıkı bir şekilde takip ediyorsunuz bizi, detaylı bir okuma yapıyorsunuz. Eksik olmayın.

Teklifiniz ise gayet yerinde ve önemli. Bir söz vardır, bilirsiniz: “İş akıl edenindir!”

Bu anlamda eğer böyle bir kabiliyetiniz varsa, eksik olduğunu düşündüğünüz bu alanda sizden paylaşımlar bekleriz. Ya da sizin vesilenizle diğer okurlarımıza seslenmiş olalım: “Hasret Ali Bey’in eksik bulduğu noktayı tamamlayacak, bu anlamda dergimize katkıda bulunacak biri var mı? Kapımız açık, bekleriz.”

Bir ricam olacak. Ben internet özürlüsü bir insanım. Hiçbir şeyden anlamıyorum. Anlamak için uğraşmaya gerek görmüyorum zaten. Evimize de sokmadık. Bu yazıyı bir arkadaşın yardımıyla gönderiyorum şu an. Hal böyle olunca GENÇ’in etkinliklerinden hep geçtiğinde haberdar oluyorum. Üzülüyorum. Acaba gelecek ay olacak etkinlikleri, şölenleri, hanımların kitap kritiklerini vs. bir önceki ayın sayısında haber verseniz? Bir sayfa ayırsanız bunun için? İnanın çok memnun edeceksiniz. Memnuniyet ala’l memnuniyet olacak. :) GENÇ kalın… (Zeynep Yetiş)

Çok güzel bir konuya temas etmişsiniz Zeynep Hanım. Bu bizim eksiğimiz, en hızlı şekilde bu talebi karşılamamız gerekiyor. Vesilenizle şöyle bir düzenleme yapacağımızı bilmenizi isteriz:

Ocak 2013 sayımızdan itibaren, Gönüllü Haberler sayfasında, böyle bir bölüm olacak inşallah. Yani hangi program, nerede ve ne zaman olacak bildirmeye çalışacağız, internet imkanı olmayan okuyucularımız için kolaylık sağlayacağız.

Yeniden teşekkür ederiz teklifiniz için. Eksik olmayın…


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.