Alaeddin Çakmak

Bu sene TÜYAP’taki GENÇ Dergi gününde, Mehmet Lütfi Arslan, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Harun Kırkıl, İbrahim Özkahyaoğlu, Seyfullah Bayram oradaydı. Ve onlara GENÇ Gönüllüler eşlik ediyordu. Samimi ve sıcak bir karşılamaları vardı. Gelen misafirlere dergi hediye ettiler ve bir numara verdiler. Evet numara verdiler çünkü çekiliş yapılacaktı. “Saat İki buçukta standımıza bekliyoruz, çekilişimiz olacak” dediler. Tatlı bir heyecan oldu bu.

Derken belirlenen saat geldi. GENÇ standının önüne büyük bir kalabalık toplandı. Herkesin gözü Mehmet Lütfi Arslan’ın çekeceği numaralardaydı. Üçüncüye Hakk’a Adanmış Gençlik, ikinciye 365 Kur’an Kelimesi, birinciye de Marifetname hediye edilecekti. Herkes o şanslı üç kişiden biri olmak için bekliyordu. Ve çekilişler yapıldı, hediyeler sahiplerini buldu.

Kısa süreli de olsa GENÇ ekibiyle birlikte böyle bir beklenti içine girmek güzel bir hatıra oldu bizler için. Dilerim seneye TÜYAP’ta, GENÇ Dergi daha büyük bir yer tutar ve yedi senelik heyecanını, enerjisini, muhabbetini daha fazla hissettirir.


GENÇ'ın Yazısı.