Hilal Nur Özkan / Betül Işık

Geçtiğimiz ay, İstanbul’daki GENÇ Gönüllü Kızlar olarak iki güzel etkinlik gerçekleştirdik. Bunlardan ilki, Yıldız Ramazanoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen çikolata-kahve-kitap kritiğimizdi. Görme Bahçesi isimli kitabı ekseninde ilerledi birlikteliğimiz.

Ramazanoğlu, asıl değerli olan şeyin insan olmak ve insan kalmak olduğunu vurguladı, kanımızın son damlasına kadar hak ve adalet için gayret sarf etmemiz gerektiğinin altını çizdi. Dünyadaki imtihanımızın “acıları dindirebilir miyim, o insanlar için ne yapabilirim?” sorusuna cevap vermek olduğuna dikkatleri çekti.

Diğer programımız ise, Edebiyatçı-Yazar Ayla AĞABEGÜM ile muhabbetin, samimiyetin doruğunda, özel ve güzel bir söyleşiydi.

Küçük grupların büyük etkilerinden bahsetti Ayla Hanım. Öğrencilik yıllarında, yoğun ders programları dışında farklı faaliyetlerde, programlarda bulunmanın gerekliliğini vurguladı. Bir yanlışı düzeltmek aynı zamanda onun sevabına da nail olmaktır dedi.

“Karşılaşılan yanlışlara susmak yerine, üslûbuna uygun sözle direnmek gerekir” diyerek bizlere güzel bir ufuk çizdi.

İstanbullu Genç Gönülü Kızlar olarak buluşmalarımız, toplantılarımız, faaliyetlerimiz devam edecek. Siz de bize katılmak isterseniz dört gözle beklendiğinizi unutmayın..

İrtibat: [email protected]


GENÇ'ın Yazısı.