Tuba Türkben / Genç Haber Merkezi

Aralık Ayının Kitabı-Konuğu Kim?

Düzenli olarak her ay bir kitabın, kardeşlerinizle oturduğunuz bir masa etrafında ve kitabın yazarıyla birlikte kritiğini yapmak istemez misiniz? Kahve-Çikolata-Kitap Kritiklerine sizleri de bekleriz. Aralık ayının konuğu; “Duvarların Arkasında & Müslüman Ülkelerde Kadın” kitabıyla Ayşe Böhürler…

Ayşe Böhürler, Yemen, Malezya, Filistin gibi ülkelerde uzun, yoğun ve yorucu çalışmalar sonucu elde ettiği birikimlerini bizlerle paylaşıyor. “Sahip olduğu vasıflarla tarihte her daim önemli rol oynayan, hatta tarihe yön veren kadın, bugün nasıl bir konumda? İslamiyet’in kadına verdiği önem aşikârken, Müslüman ülkelerin kadına bakış açısı ve tutumu nasıl?” soruları üzerine bilinçli bir düşünme sürecini de başlatıyor.

Ayşe Böhürler Kimdir?

1963 Ürgüp doğumlu. Orta öğrenimini Erenköy Kız Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu mezunu. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve girişimlerinde aktif roller aldı. Yazı ve araştırmaları gazete ve dergilerde yayınlandı. 1992-1995 tarihleri arasında İzlenim dergisinde, daha sonra da Aksiyon dergisinde `Aile ve Eğitim` bölümü editörlüğü görevini yürüttü. Kadın, Çocuk, Eğitim, Belgesel ve Tartışma Programlarının yapım-yönetiminde yer aldı. Hazırladığı ve sunduğu programlar pek çok ödül aldı. Halen Kanal 7`de Eğitim Kültür programları yönetmeni olarak görev yapıyor. Haftalık olarak yayınlanan bir tartışma programı hazırlayıp sunuyor. Evli ve üç çocuk annesi.

30 Aralık Pazar Günü Üsküdar’da gerçekleşecek Kahve-Çikolata-Kitap Kritiklerine sizleri de bekliyoruz.

Not: Katılmak isteyen hanım kardeşlerimizin [email protected] adresinden iletişime geçmesi rica olunur. Kontenjan 30 kişiyle sınırlıdır.


GENÇ'ın Yazısı.