Geçtiğimiz ay Kayseri’de “Kariyer ve Genç” başlıklı konferansa katılan üniversite öğrencilerinin beklentileri farklıydı. Birçoğu kariyer planlaması, strateji, iş imkânları, diplomanın ehemmiyeti gibi konuların sadece dünyevi boyutuyla ele alınacağını düşünerek gelmişti. İlerleyen dakikalarda mevzunun uhrevi boyutu ön plana çıktı. Mehmet Emin Okur ve Mehmet Lütfi Arslan’ın salonu hem güldüren hem düşündüren üsluplarıyla verilmek istenen mesajın yerine ulaştığı kanaatindeyiz.

Daha konferansın heyecanı dinmemişken bir de şölen nasip oldu Kayseri’ye. Uluslararası öğrencilerin bayrak gösterisiyle başlayan şölen İl Müftüsü Ali Maraşlıgil’in gençleri irşad eden konuşması, Mehmet Lütfi Arslan abimizin dert, sorumluluk ve heyecan aşılayan çağrısıyla devam etti. Sonrasında Yusuf Goncagül şarkıların, şiirlerin O’nunla güzelleştiğini gönülden söyleyerek gönüllere ulaştı. Ve Samet Demir dertli ve renkli esprileriyle salonu hareketlendirdi.

Emeği geçen tüm gönüllülere teşekkür ederiz. Şölen ekibinin samimiyeti, gönüllülerin gayreti, katılımcıların da memnuniyetiyle maksat hâsıl oldu elhamdülillah.


GENÇ'ın Yazısı.