Ömer Faruk Türk / Genç Haber Merkezi

Dünya çapında hazırlanmış olan Supersport’da (Motosiklet Yarışmaları) Şampiyon olan motosikletçimiz 28 yaşında olan Kenan Sofuoğlu’nun hayatının belgesel haline getirileceği ve bunun Mojo FX yapım şirketi tarafından üstleneceği kesinleşti.

Sakaryalı sporcunun hayat hikayesi ile dikkat çeken ve motor sporlarında Türkiye`ye ilk şampiyonluklarını yaşatan 2007, 2010 ve 2012 yıllarında Supersport Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, özellikle annesi ve akrabalarının çekimleri ilgiyle takip ettiğini belirtti. Ayrıca Sofuoğlu, çekimleri görüntüleyen DHA ekibinin sorularını da cevapladı. Şampiyon Motorcu “Daha önce Federasyon da yapmıştı ama bu daha kapsamlı bir çalışma. Bir haftadır çalışmalar çok yoğun geçiyor sabah 6`da kalkıp çekimlere başlıyoruz. İşin en güzel kısmı da benim dahi elimde olmayan görüntüler var. İnşallah ben de herkesle birlikte izleyeceğim. İzleyeceğim zamanı sabırsızlıkla bekliyorum. Kariyerimin başından bu güne kadar olanlar ve özellikle de şu anki hayatım, yaşadıklarımız, geçmişteki yarış görüntülerim hepsi bir araya getiriliyor. Bu çalışma beni çok mutlu etti.” sözlerini sarf ederek memnuniyetini belirtti.

Cengiz Yıldız`ın yönetmenliğinde Mojo FX yapım şirketi tarafından sürdürülen belgesel çalışmasında çekimler tamamlandı. Son çekimler, Sofuoğlu`nun Sakarya`nın Serdivan İlçesinde Sapanca Gölü manzaralı villasında yapıldı. Çekimlerde, şampiyon sporcunun annesi Nurhayat Sofuoğlu ve diğer yakınlarının Kenan`ın bir yarışını izlerken içinde bulundukları haller ise Sofuoğlu ve yapımcılar için büyük önem arz ediyor. Çünkü sizin de takdir edeceğiniz gibi Aile her konu ve alanda büyük önem arz ediyor.

Yönetmen Cengiz Yıldız da çekimlerin ardından belgesel hakkında bilgi verdi. Yıldız, “Çekimler tamamlandı. Son gün de röportaj çalışmamız olacak. Bu, Kenan Sofuoğlu`nun hayatının belgeseli. Nereden buralara geldi? Nasıl geldi? Aslına bakarsanız Kenan Sofuoğlu iki tane ağabeyini kaybetti. Babasını kaybetti. Kariyeri de böyle şekillendi diyebiliriz. Annesinin desteği her zaman var. Bu belgeseli izlerseniz öyle umuyoruz ki siz de daha iyi fark edeceksiniz, Kenan Sofuoğlu gibi kimselerin çok fazla benzeri yok...


GENÇ'ın Yazısı.