Geçen sayıdaki bir yazınızda Barcelona ve Can Sıkıntısı diye bir başlık atmışsınız. Bir sayfayı israf ediyorsunuz resmen. Bu dergiyi biz alıyorsak bir şeyler öğrenmek için alıyoruz. Tabi ki Barcelona’nın yazdığı tarihi değil. (Mustafa Akça)

Mustafa Bey, biraz sert girmişsiniz topa, dikkat edin sarı kart yiyebilirsiniz... :) Elbette sizin bu düşüncelerinizi önemsiyor ve saygı duyuyoruz. Lakin bir tek okuyucumuz siz değilsiniz. Gençlerin çoğu futbola, spora meraklı ve o köşeyi ilgiyle takip ediyor. Bu tür konularda biraz hoşgörülü olmak gerekir. Renkler, zevkler, ilgiler farklı farklı. Bu anlamda biz çeşitliliğimizi ve zenginliğimizi artırarak yola devam etmeyi düşünüyoruz. Size tavsiyem, o köşeyi okumayın ama onun da bir alıcısının, takipçisinin ve ilgilisinin olduğunu gözden kaçırmayın.

Merak ettim: Editörden başlıklı kısım eskiden besmele ile başlardı. Ne oldu? Artık göremiyoruz? (M. Ekrem Çakmak)

Dikkatli bir okuyucu kadar bizi memnun eden bir şey var mı bilemiyorum doğrusu. Eksik olmayın Ekrem Bey. Bahsettiğiniz konuyla ilgili grafik tasarım bölümünden Abdurrahim Yüce yanımda şu an. Dilerseniz o cevaplasın sorunuzu. Bakın ne diyor:

“Kusura bakmayın, bahsettiğiniz mevzudaki eksiklik tamamen benim hatam. Besmele çıkarılmadı, tasarım aşamasında unutuldu. Bu aydan sonra kulağımızda küpe olacak, hatırlattığınız için teşekkür ederiz. Besmele bizim her şeyimiz…”

Hedefimiz mükemmel insan değildir. Hele mükemmel toplum hiç değildir. Tüm istediğimiz normal insanlar ve normal bir toplumdur. Allah’ım, bizi her türlü ‘mükemmellik’ten muhafaza et! (Aliya İzzetbegoviç) Paylaşmak istedim. Akıbetler hayır olsun inşallah.. (Merve Aytekin)

Dergicilik bir açıdan, güzel olan her sözü daha da çok kişiye ulaştırmak demektir. Çünkü biliriz ki her güzel söz sadakadır. Bu anlamda Merve Hanım’ın paylaşımı çok manidar. Teşekkür ederiz efendim. Paylaşmak sizden, burada yayınlamak bizden. Eksik olmayın.

Dergimiz android markette de üç başlıkta (Genç Dergisi, Genç Radyo, Genç Haber Merkezi) mevcutmuş. Şans eseri farkettim. Bilseydim daha önce indirirdim. Neden hiç bahsetmediniz? (Rumeysa Özkök)

İşin doğrusu hem dergimizde hem de internet sitemizde bahsettiğiniz yenilikleri duyurduk. Sözlerinizden anlaşılıyor ki daha fazla bahsetmemiz ve duyurmamız gerekiyormuş. Vesilenizle okuyucularımıza yeniden hatırlatmış olduk. Bu tür duyuruları sıklaştıracağız inşallah. Selam ile kalın.

Umre ödüllü yarışmanızın heyecanı sardı beni. Katılım için son gün ne zaman? (Dilek Elibol)

Heyecanınızı paylaşıyoruz Dilek Hanım. Gerek internet sitemizden gerekse posta yolu ile “gül kokulu mektuplar” gelmeye başladı. Gönüllerdeki Râsul aşkı yazıya sığmayacak, buna eminiz. Lakin deryadan bir katre sayılmasını ve bu vesileyle hep birlikte rahmete nail olmayı diliyoruz.

Buradan duyurmuş olalım: Umre ödüllü yarışmamıza son katılım tarihi 15 Nisan’dır.

Genç Dergisi’ni elime aldığımda büyük bir mutluluk hissediyorum. Yok böyle bir dergi. Bu arada bir kitap yazdım acaba Genç yayınlarının değerlendirmesine sunabilir miyim yoksa sadece Genç dergi yazarlarına ait bir yayın evi midir? Ayrıca Tihaber ekini değiştirsek daha canlı daha güncel bir ek yapsak nasıl olur? Kolay gelsin. (Hasan uzun)

Bizlere güç ve şevk veren duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz Hasan Bey. Dileriz sizlerde bıraktığımız bu güzel hisleri her daim devam ettirebilenlerden oluruz.

GENÇ Kitaplığı’ndan bugüne dek birbirinden güzel 13 kitap çıktı. Nasip olursa devam da edecek çıkmaya. Tekliflerinizi değerlendirmekten memnuniyet duyarız. Herhangi bir kısıtlamamız yok bu anlamda.

Tihaber eki ise yeni döneme kadar okuyucuyla buluşmaya devam edecek. Nasip olursa yeni dönemde güzel bir değişiklikle karşınızda olacağız.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.