Mustafa AÇILKAN

Adana Genç Gönüllüleri olarak 16-17 Şubat tarihleri arasında Niğde’nin Çamardı ilçesine Adana’dan bir gençlik çıkarması yaptık. Kampımıza İstanbul’dan Süleyman Ragıp Yazıcılar ve Hasan Yavuz Uğurlu katıldı.

Kampımızı faydalı sunumlar, keyifli sohbetler ve eğlenceli aktiviteler oluşturdu. Hem dinledik, hem öğrendik, hem eğlendik. Unutulmayacak dolu dolu bir zaman geçirdik. Vesile adamı olmanın büyüyünce ne olmak istersin sorusunun yerine nasıl ölmek istersin sorusuna bir cevap olduğunu öğrendik.

Süleyman Ragıp Yazıcılar yaptığımız güzel işlerde Allah’tan güç istememiz gerektiğinden bahsetti. İslam’da sosyal ibadetlerin, ferdi ibadetlerden efdal olduğunu söyledi. Yırtıcı aslanın peşine düşenin kebabının eksik olmayacağını yani dertli yüreklerin peşine düşmemiz gerektiğini ve zahmet çekmeden rahmet olmayacağını söyledi.

Kampımızda M. Sami Ramazanoğlu hazretlerinin hayatını izledik. Ayrıca halı saha maçlarımız, genel kültür testlerimiz, video izleyip yorumlama, seçme köşe yazıları okuma etkinliklerimiz ve genç fasılımız oldu.

Birlikteliğimizin sonunda gençlerin gözlerindeki ışıltıyı görmek her şeye değerdi. Kampımıza vesile olan, emek veren, yürek veren ve katılan herkesten Allah razı olsun. Allah’ım sen bizi her hayra anahtar, her şerre de kilit eyle!


GENÇ'ın Yazısı.