2011 yılında, yılın her ayında bir seminer konuğumuz olacak, GENÇ Dergi’mizin kıymetli yazarları ve  istifade edebilecek diğer güzel insanlarla Genç Gönüllüleri buluşturacağız.

Yola ilk çıktığımızdan ilk günden beri, sürekli kendisini diri tutan ve yeniliklerin peşinde olan bir ekip olarak, sitemizi siz genç gönüllü  kardeşlerimize daha güzel bir şekilde sunmaya çalıştık, çalışacağız. Üçüncü yılımıza 3600’ü aşkın üye ile girmenin tatlı huzuru var  içimizde. Nice muhabbetlere vesile oldu sanal ortamımız, nice dertler paylaşıldı, paylaşılıyor. Aynı kentte yaşayan fakat tanışmaya  vesile arayan nice engin gönüllere buluşma mekânı oldu şu sanal bölgemiz. Rabbimize hamd ediyoruz, istikamet üzere devam  ettirsin, öyle de canımızı alsın diye dua ediyoruz. Şimdi ise sizlere Türkiye’de ilk olacak bir çalışmanın müjdesini veriyoruz.

Sanal Bölge 1.Genç Gönüllüler Buluşması!

Her gün bir yerlerde, konferans salonlarında, toplantı odalarında buluşmalar, seminerler düzenleniyor. Bu organizasyonlar yalnız bir  merkezdeki/kentteki insanlara hitap ettikleri için farklı mekânlardaki taliplilerine hitap edememek gibi eksik bir yanları oluyor. Ve 2011  yılı itibariyle siber alemin avantajlarını kullanarak, Türkiye’deki hatta Dünya’nın her yerinden Genç Gönüllülerin buluşmamıza  katılımını sağlayacak bir projeye imza atıyoruz. 2011 yılında, yılın her ayında bir seminer konuğumuz olacak, GENÇ Dergi’mizin  kıymetli yazarları ve istifade edebilecek diğer güzel insanlarla Genç Gönüllüleri buluşturacağız.

Bu sistem nasıl işleyecek?

Her ay duyurulacak tarih ve saatte sitemizin kısa mesaj bölümü ortaya alınacak ve üye olan herkesin yazabileceği bir konuma  gelecek. Misafirimiz ilk 15 dakika Genç Gönüllülere yazılı olarak hitap edecek, daha sonra ki 45 dakika soru cevap şeklinde geçecek.

İlk Misafir Kim?

Derd’i dermanı olmuş kim varsa oradan başlıyoruz. Tahmin ettiğiniz gibi ilk misafirimiz, GENÇ Dergi’mizin kıymetli editörü Mehmet  Lütfi ARSLAN ağabeyimiz 14 Ocak Cuma Saat:21:00’de sitemizde online olarak ilk Sanal Bölge buluşmamızda “Sosyal Medya ve
Gençlik” seminer konusu ile bizlerle olacak. Lütfen bu tarihi bir yere not edin ve başka yere randevu vermeyin. O akşam hep beraber Sanal Bölge’deyiz.

(Kontenjan sınırı yoktur, herkesi davet edebilirsiniz. Girişler ücretsizdir.)

Bölgede Son Durum

Birbirimizle hediyeleşerek muhabbetimizi, tanışıklığımızı arttırdığımız “Hediye Kardeşliği” faaliyetimiz tekrar gündeme geldi.15 Ocak  tarihine kadar katılabilir, bir hediye kardeşi edinebilirsiniz. Sitemizde ilk günden beri teknik yöneticilik görevinde bulunmuş olan  Mkaman ağabeyimizi vatani görevini yapmak üzere Antalya’ya uğurladık, hayırlı tezkereler diliyoruz.

Ay’ın Hareketli Çocukları

zehra ylmz, tabip, muraty25, Hicret_, pika-ftm, aksiyon, kkubra, kurushimu, ukba_88, halityasir


Abdurrahman Çetinkaya'ın Yazısı.