Ömer Öztürk / Genç Haber Merkezi

Havalar ısınıyor, moraller düzeliyor, şimdi artık güzel İstanbul’umuzu doyasıya yaşamanın tam zamanı. Şehrimizin birbirinden tarihî semt ve mekânları ziyaretçilerini bekliyor. Siz de hem gezebilir, hem de İstanbul Belediyesi’nin sayısız kültür merkezlerinde sizler için hazırlamış olduğu ücretsiz faaliyetleri takip edebilir, bilgi, görgü ve kültürünüzü arttırabilirsiniz. Nedir canınızı sıkan? Para mı? Sevda mı? Nedir üç günlük dünyayı size böylesine ciddi gösteren? Gelin unutalım hepsini, ânı yaşayalım, İstanbul’da mutlu olalım.

İşte etkinliklerden sadece birkaçı:

14 Mart 2013 17.00 Sinan Genim’le İstanbul Macerası konulu konferans Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi. Tecrübeli Mimar Sinan Genim her ay doyumsuz üslubuyla İstanbul’un tarihine dair esrarengiz hikâyeler naklediyor.

15 Mart 2013 18.30 Mahmut Bıyıklı Hayata Edebiyata ve Sanata Dair Tanıklıklar Türkiye Yazarlar Birliği. Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Mahmut Bıyıklı’dan şairane bir sohbet. Televizyonun esaretinden kurtulup edebiyatla buluşmayı arzu edenler için.

19 Mart 2013 18:30 Dursun Gürlek ile İstanbul Konuşmaları İstanbul’un Manevi Sultanları Bağlarbaşı Kültür Merkezi. Zarif İstanbul efendisi Dursun Gürlek’ten İstanbul’un Mânâ Sultanlarını dinleyip aynı zamanda merkezin bulunduğu Selami Ali’de (Selâmsız) baş döndürücü bir tarih gezisi yapabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için: www.kultursanat.org


GENÇ'ın Yazısı.