Merve Arslan / Genç Haber Merkezi

Söze nerden başlamalı bilmiyorum; ama bitmeyecek sözler söylemeye niyet ettik elhamdülillah…

Aralık ayında, biz birbirini bulan deli yürekli, genç gönüllü hanımlar, ikinci buluşmamızda Gönülleri Birleştiren’e şükredip fikirlerimizi de birleştirdik ve en nihayetinde Bolu’da “Genç Gönüllü Kızlar” olarak faaliyet alanları oluşturmaya başladık.

Evvela, Suriye’deki yürekleri sızlayan kardeşlerimiz için bir şeyler yapmayı kararlaştırdık. Bir gecede başımızın üzerindeki bulutu avuçlarımıza dökerek neticesi haticeden de güzel olan bir çalışma meydana getirdik. Çorbanın suyunu koyamazdık ama tuz olabildiysek ne âlâ…

İstanbul’daki Genç Hanım arkadaşlarla irtibata geçtikten sonra heyecan ile hemen bir gezi programı düzenledik. Bir Zaman Bir Mekan ve Bir İnsan adlı etkinlik için, Göynük gezisi ile Akşemseddin Hazretlerini ziyaret kararı aldık. Misafir arkadaşlarımızla birlikte yaklaşık 30 kişilik bir grup halinde etkinliğimizi gerçekleştirdik. Akşemseddin Hazretleri ile başlayan gezimizi, Ömer Sıkkînî ve Tabak Dede’nin türbelerini ziyaret ile bitirdik. Göynük sokaklarında, saat kulesi yolunda, az biraz da türbe yakınlarındaki oyun parklarında arkadaşlarımızla hoş vakitler geçirdik. Maddi ve manevi olarak tadına doyulmaz bir gün yaşadık…

Önümüzdeki süreç içerisinde ise Bolu’da bulunan İranlı, Iraklı, Suriyeli yahut Afgan demeden bağrımıza bastığımız mülteci aileler için koşturuyor olacağız. Rabbimizin de izniyle her aileden bir ya da iki çocuğa, haftada bir gün Kur’an ve Türkçe eğitimi vermeye gayret edeceğiz.

Yola koyulduğumuz günden beri, “nedir bu çılgınlık yahu” demeden, dualarını ve desteklerini üzerimizden eksik etmeyen değerli hocalarımız, ablalarımız ve bizi yalnız bırakmayan deli yürekli genç gönüllü arkadaşlarımıza, ilk başta GENÇ gönle sahip insanlar adına, ardından da hayallerine kavuşmuş biri olarak kendi adıma şükranlarımı sunarım.

Önce Rabbime, sonra da tüm dostlarıma müteşekkirim. Allah; yolunda, yol göstericilerinin de izinde gitmeyi nasip eylesin. Bolu, yüreğini açmış sizi bekliyor.

Bir sonraki çılgınlıkta görüşmek üzere…


GENÇ'ın Yazısı.