Eslem Nilay Bozdemir / Genç Haber Merkezi 

Yedi Hilal açıldığı günden bugüne çalışmalarını dur durak bilmeden hızla sürdürüyor. Okuma faaliyetlerini neredeyse Türkiye`nin bütün şehirlerinde başlattı ve devam ettiriyor. Hadis halkaları da aynı şekilde üniversitelerde, evlerde, kurslarda halkalar halinde okunup hadisler hayata geçiriliyor. Gençler artık bir araya geldiklerinde kıymetli yazarların kitaplarını okuyorlar. Necip Fazıl Kısakürek`ten Rasim Özdenören`e, Sezai Karakoç`tan Hasan el Benna`ya, Mahmud Sami Ramazanoğlu`ndan Mehmed Zahid Kotku`ya, Aliya İzzetbegoviç`ten Nuri Pakdil`e kadar daha pek çok yazar pek çok şehirde okunuyor.

Yedi Hilal Tekrar Camileri Canlandırıyor

Her Pazar ikindi namazından sonra Nureddin Yıldız Hoca ile Üsküdar Yeni Valide Camii`nde Hadis dersi işleniyor. Nureddin Hoca Yedi Hilal vesilesi ile her hafta cami dolusu genci hadis deryasına buyur ediyor. Bayanlar ve erkekler için ayrılan yerlerle huzurlu bir ders geçiriliyor. İlgi hadis dersine çok büyük. Ankara, Çanakkale ve Mardin`den bile teşrif edenler oluyor. Özellikle İstanbul`dakilerin kıymet bilmesi gereken istifadeli geçen bir ders gerçekleşiyor.

Müslüman Bir Gençlik İçin

Tecrübeli hocaların seminer ve dersleriyle, meşkle söylenen ezgilerle, hadislerle, kitaplarla imanlı bir gençlik oluşturmaya çalışıyor Yedi Hilal. Kur`an Kurslarındaki talebeleri de kitaplarla buluşturuyor ki bu da Kur`an kursu talebelerinin çok ilgisini çekiyor. Onlarca kursta okuma grubu ve hadis halkası başlatıldı. Daha adını duyuralı beş aya yakın olmasına rağmen yapılan işlerin bereketi, ihlasla başlanılan bir niyetin devamı olduğunu gösteriyor.

Yedi Tepeden Yedi Kıtaya

Nesil derdi ile yola çıkan Yedi Hilal`in faaliyetlerine heyecanla katılmaya çalışıyoruz bizler de. Özellikle heyecan diyorum çünkü katıldığım programlarında en çok hoşuma giden şey huzur ve şevk veren heyecanları olmuştu. Sürekli daha fazla ne yapabiliriz diye aşk ile çaba göstermek ne güzel. Neslin iman derdini taşıyan tüm yüreklerin Rabbimiz yardımcıları olsun. Yedi Hilal`i yedi kıtanın gençlerine ulaştırsın inşallah... 


GENÇ'ın Yazısı.