GENÇ tişörtler çıkmış, Bursa’daki gençlerde gördük, çok heyecanlandık. Nedir fiyatı, nasıl ve nereden temin edebiliriz? (Selma Sayan)

Evet, nasip olursa bu yaz birçok GENÇ arkadaşımızın üzerinde GENÇ tişörtleri olacak, şimdiden bunun sinyalini aldık diyebiliriz. Nereden mi? Yeni sezonun ilk tişörtlerini geçtiğimiz ay Bursa Kitap Fuarı’nda sergiledik, gerçekten de epey ilgi ve alaka topladı.

Tişörtlerimizin ücreti 20 TL’dir. 10 ve üzeri alımlarda 15 TL’den veriliyor. Üsküdar’daki merkezimizi arayarak ya da e- posta yolu ile taleplerinizi bildirebilirsiniz, her yere kargo ile göndermemiz mümkün. (İrtibat: 0216 532 00 42 Recep Kibir – siparis@gencdergisi.com)

Yenilenmiş, gayet güzel tasarlanmış Genç Radyo’muz hayırlı olsun. Emekleri geçen herkesten Allah razı olsun. Eğer imkan varsa ‘’Gönülden Dünyaya’’ bölümündeki müziklerin güncellenmesini ve özenle seçilmesini rica ediyoruz, mümkün mü? (Mesûde Açıkgöz)

Mesûde Hanım, GENÇ’e olan ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederiz öncelikle. İyi bir takipçimiz olduğunuz sözlerinizden anlaşılıyor, eksik olmayın.

Bahsettiğiniz güncellemeleri ve özenli seçkiyi yapacağız en kısa sürede. Bu anlamda Fatih Çal epey gayret gösteriyor, dinlediğimiz zaman içimizi açacak parçalar seçmeye çalışıyor. Hatırlatmanız için yeniden teşekkür ederiz…

Umre yarışının son katılım tarihi ne zaman? (Zeynep Coza)

Umre ödüllü yarışmamızın son katılım tarihi 15 Nisan Pazartesi gecesidir. O zamana kadar gerek internetten gerek mektup yolu ile sizlerden gelecek metinleri bekleyeceğiz. Sonrasında ise değerlendirme süreci başlayacak ve muhtemelen Haziran’ın başında talihliler ilan edilecek. Bakalım Umre kimlere nasip olacak?

Peygamber Efendimiz’den 365 Örnek Davranış kitabı vesilesiyle Umre ödüllü yarışma için en geç hangi tarihe kadar size maili ulaştırmamız gerekiyor? (Seher Büşra Gürel)

15 Nisan son gündür Seher Hanım, bekliyoruz efendim…

Mart ayı oldu hâlâ benim kitaplarım gelmedi. Herkes almış bir tek bana verilmemiş gibi hissediyorum. Sevenleri birbirinden ayırmak GÜNAHTIR, gönderiverin de şu kitaplarımı hem siz bu vebalden kurtulun hem de ben rahatlayayım artık. Şimdiden teşekkürler, sevgiler. (Rabia Özsağır)

Rabia Hanım, keşke bunu daha önce söyleseydiniz, kendi adımıza da sizin adınıza da üzüldük doğrusu. Çünkü bu gibi konularda gerçekten çok hassasız, elimizden geldiğince sorunsuz bir ulaşım için çabalıyoruz, kimseyi mağdur etmek istemeyiz. Hemen ilgili arkadaşlara durumunuzu iletiyoruz ve gerekirse kitapları ikinci defa yolluyoruz. Selam ile kalın..

Diğer okuyucularımıza not: Bu gibi durumlarda lütfen hemen telefonla bizleri arayın, derginizin ya da kitaplarınızın ulaşmadığını bildirin.

Ben soru sormaktan ziyade birkaç öneri söylemek istiyorum. Dergimizin bir bölümünde ünlü İslam düşünür ve bilim adamlarımızın hayatlarından, düşüncelerinden, hizmet ve eserlerinden bahsedebilir misiniz? Ayrıca Osmanlı’yı ve yakın tarihimizi anlatan tarih bölümümüz de olsa hiç fena olmaz. Öğrenci olarak şunu söylemeliyim ki biz gençlerin bunlara çok ihtiyacı olacaktır. Ama biraz geniş yer tutalım. Diyorsanız Nurcan yazarlarımız çok yoruluyorlar gel bize yardım et. Kıramam galiba :) Teşekkürler. (Nurcan İnce)

Güzel teklifleriniz var Nurcan Hanım, teşekkür ederiz öncelikle.

İşin doğrusu, bahsettiğiniz tarzda muhtevamız oluyor genel anlamda. Her sayımızda değerli ilim ve fikir adamlarımızdan bahsediyoruz, örnek hayatlarını gündeme taşımaya gayret ediyoruz. Mesela bu sayımızda Said Halim Paşa’nın geniş bir biyografisi var.

Osmanlı ya da yakın tarihimizle ilgili de zaman zaman yazılar yer alıyor dergimizde. Lakin daha da artırmamızı talep ederseniz, bunu olumlu karşılayabiliriz. Siz de zaten yardıma hazır olduğunuzu belirtmişsiniz, dilerseniz bize bu anlamda yazılar yollayın, yayınlayalım, olur mu? Bekliyoruz efendim.

Derginizin birkaç yıldır abonesiyim. İlk defa yazıyorum dolayısıyla bu ilk ricam. İnşallah kırmazsınız. Cübbeli Ahmet Hocaefendi’yi GENÇ’te görmek istiyoruz! En azından arada bir röportaj yapabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler. (Abdullah Muhammet Arı)

Abdullah Bey, ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz. Teklifinizi kaydettik bir yere. Bununla birlikte şunu da söylemek isterim: Bizler bu gibi durumlarda “iş akıl edenindir” diyoruz genelde. Yapın, gönderin, değerlendirelim, olur mu?


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.