Mehmet Mayda’ın tiyatrocu oluş hikâyesinin tekmili burada...

Mehmet Mayda başarılı genç bir tiyatrocu. Tiyatro olarak aklınıza gelebilecek ne varsa yapıyor. Marmara Üniversitesi’nde işletme okuyor. Bu aralar hocalarıyla önemli bir proje üzerine çalışıyor. Genç Akademi’de tiyatro alanında faaliyet gösteren Osman Doğan’ın  hayatındaki etkisinden bahsediyor. Tiyatroya nasıl başladığını merak ediyorum; “Genç Akademi ile başladım, Osman Doğan  eğitmenliğinde. Meslek olarak ben bu işi yapmak, ömrümün sonuna kadar sürdürmek istiyorum” diyor.

Senaryo makinesi!

Genç yetenek Mayda, yazma konusunda da gayet başarılı. 41 tane kısa film senaryosu, 3 tane kısa filmi, uzun metraj senaryoları  olduğunu söylüyor. Osman Doğan hocayla sonsuza kadar birlikte çalışmak istediğini ifade eden Mayda, Tiyatro Külliyen’de onun  asistanı olarak yer alıyor.

Mehmet Mayda, oldukça yoğun. Devamlı bir yerlerde sahne alıyor. Sancaktepe Belediyesi’nin bir organizesinde yirmi gün boyunca Karagöz, Hacıvat, meddah, ortaoyunu gibi birbirinden marifetli işler çıkarmış. Ve yine Ramazan etkinliklerinde, bazı kurumların özel  programlarında ve sair, bu genç yetenek boy göstermiş. Daha şimdiden böylesi bir başarıyla daha da çok boy gösterecek gibi.

Sinema filmi çekeceğim!

Mehmet Mayda’ya tiyatro alanında nelerin yapılması gerektiğini soruyorum. “Gençlere çok imkân verilmeli. Gençlerin içindeki amatör  enerji söndürülmemeli; değerlendirilmeli. Çünkü o ateş bizim azmimiz. Bu azim sayesinde kendimizi aşabiliyoruz” diyor. Gelecek  planlarını merak ediyorum; “Senaryosunu benim yazdığım bir sinema filmi çekmek ve oynamak istiyorum. Bu en büyük hayalim. Tiyatro alanında da kendimi geliştirmek istiyorum” diyor ve Genç Akademi’ye sonsuz şükranlarıyla ayrılıyor.

Tiyatro ve sinema alanında açığımız büyük. Duamız odur ki, Mehmet Mayda gibi gerçekten bu işe yetenekli insanlar yetişir de, bu alanda faaliyet gösterirler

Hatırlatmadan geçmeyelim, sizin de tiyatro, müzik, medya, internet fark etmez, hangi alanda yoğunlaşmak istiyorsanız Genç  Akademi’nin kapısını çalabilir, fikir danışabilirsiniz. İletişim: gencakademisi@gmail.com


Yavuz Selim Güneş'ın Yazısı.