Fatma Ünal

Bu seçkin oyun Türkiye’de uzun yıllardan sonra ikinci kez sahnelenecek... Kaçırmamalı...

Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası oyunundaki oyunculuğundan Genç Dergi okurlarımızın da tanıdığı Üsame Varol’un yönetiminde kurulan Gerçeküstü Sanat Tiyatrosu, Nuri Pakdil’in Korku isimli tiyatro oyununu sahneye taşıyor. 23 Mart 2013’de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde, oyunun ilk seyircili provası seyirciden tam not aldı. Danışma kurulunu Mürsel Sönmez, Asım Gültekin ve Bedir Afşin’in oluşturduğu oyunun yönetmenliğini Usame Varol, yönetmen yardımcılığını ise Burak Yıldız yapıyor.

Oyun insan hayatını çok özel ve zengin sembollerle örülü bir dil ile ortaya koyuyor, insanın şeytan ve nefis ile kavgasını farklı bir göz ile aktarıyor. İnsan hayatına ve şeytanın insana yaklaşma biçimlerine dışarıdan bir göz ile bakan yorumcu karakteri, anlayabilmesi ciddi bir birikim gerektiren bu oyunun anlaşılmasında izleyiciye yardım ediyor. Hazza dayalı günümüz yaşam tarzına maruz kalan ruhlarımıza ‘hakikati’ anımsatıcı bir ürperiş sunmak bakımından müthiş önemli bir tiyatro eseri olan Korku’yu kaçırmayınız.

33 yıldan beri bu seçkin oyun Türkiye’de uzun yıllardan sonra 2. kez sahnelenecek... Kaçırmamalı... Galada yer bulamazsanız galadan sonraki ilk gösterimini kaçırmamalı.

17 Nisan 2013 akşamı 33 yıldır profesyonel anlamda ilk defa sahnelenecek olan Nuri Pakdil Usta’nın ‘Korku’ oyununun galasına katılmaya hak kazanmak için [email protected] adresine, isim ve soy isim bilgilerinizi, mail atmanızı öneririz.


GENÇ'ın Yazısı.